18 Декември, 2017
0.4225
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Економија

Пропадна инвестиција во мали хидро-централи вредна 1, 2 милиони евра!

Пропадна инвестиција во мали хидро-централи вредна 1, 2 милиони евра!

18 Февруари, 2013

Македонија има кадар за производство на автобуси, Ван Хул само нека најде пазар за продажба!

Македонија има кадар за производство на автобуси, Ван Хул само нека најде пазар за продажба!

16 Февруари, 2013

Транспаренси интернешенел побара од обвинителството да поведе постапка за Телеком

Транспаренси интернешенел побара од обвинителството да поведе постапка за Телеком

16 Февруари, 2013

Владата ќе дава половина од парите за инвестиции во рурален туризам

Владата ќе дава половина од парите за инвестиции во рурален туризам

16 Февруари, 2013

Македонската туристичка понуда претставена на саем во Бугарија

Македонската туристичка понуда претставена на саем во Бугарија

16 Февруари, 2013

Парното поевтино за 5% од јануари

Парното поевтино за 5% од јануари

16 Февруари, 2013

Македонија на саем во Софија, се привлекуваат бугарските туристи

Македонија на саем во Софија, се привлекуваат бугарските туристи

15 Февруари, 2013

Стопанска комора ќе додели признанија на најхрабрите компании кои инвестираа во криза

Стопанска комора ќе додели признанија на најхрабрите компании кои инвестираа во криза

15 Февруари, 2013

Тур-оператори од Гевгелија ќе учат за квалитетот на услугата на обука во Бугарија

Тур-оператори од Гевгелија ќе учат за квалитетот на услугата на обука во Бугарија

15 Февруари, 2013

Прометот во трговијата со храна во декември паднал за 8,4%

Прометот во трговијата со храна во декември паднал за 8,4%

15 Февруари, 2013

Се топи прометот во индустријата

Се топи прометот во индустријата

15 Февруари, 2013

Продолжува роуд-шоуто во Украина, владиниот тим денеска по инвеститори во Доњецк

Продолжува роуд-шоуто во Украина, владиниот тим денеска по инвеститори во Доњецк

15 Февруари, 2013

Пад на вредноста на акциите на „Сахара“, Рој тврди дека не должи повеќе од 700 илјади евра!

Пад на вредноста на акциите на „Сахара“, Рој тврди дека не должи повеќе од 700 илјади евра!

15 Февруари, 2013

Субрата Рој се обрати во Индија, Љубаниште, Џумајлија и Мајка Тереза останаа во втор план!

Субрата Рој се обрати во Индија, Љубаниште, Џумајлија и Мајка Тереза останаа во втор план!

14 Февруари, 2013

Украинските бизнисмени заинтересирани за македонскиот туризам и земјоделството

Украинските бизнисмени заинтересирани за македонскиот туризам и земјоделството

14 Февруари, 2013

Владата очекува соопштение од Субрата Рој за спорните сметки во Индија

Владата очекува соопштение од Субрата Рој за спорните сметки во Индија

14 Февруари, 2013

Само 6,47% од невработените се пререгистрирале во ФЗОМ, рокот истекува во март

Само 6,47% од невработените се пререгистрирале во ФЗОМ, рокот истекува во март

14 Февруари, 2013

Нереалните услови на локалните тендери,проблем за бизнисмените

Нереалните услови на локалните тендери,проблем за бизнисмените

14 Февруари, 2013