21 Февруари, 2018
0.3881
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Економија

ИТ секторот учествува со 4% во БДП; Спремни ли сме за извоз на македонски софтвер?

ИТ секторот учествува со 4% во БДП; Спремни ли сме за извоз на македонски софтвер?

11 Декември, 2012

Вељановски на консултации со Марјанчо Николов

Вељановски на консултации со Марјанчо Николов

11 Декември, 2012

„Славија“ на продажба

„Славија“ на продажба

11 Декември, 2012

Внимавајте каква облека купувате, еве кои фалсификувани брендови беа запрени на царина!

Внимавајте каква облека купувате, еве кои фалсификувани брендови беа запрени на царина!

11 Декември, 2012

Цариниците од Азербејџан во посета на своите македонски колеги

Цариниците од Азербејџан во посета на своите македонски колеги

11 Декември, 2012

Дали македонските куќи и станови ќе бидат интересни за странците?

Дали македонските куќи и станови ќе бидат интересни за странците?

11 Декември, 2012

Стопанствениците бараат полесен проток на стоки од Грција

Стопанствениците бараат полесен проток на стоки од Грција

10 Декември, 2012

Платите доцнат, почнаа владините реклами; Нови форми на притисок врз лекарите?!?

Платите доцнат, почнаа владините реклами; Нови форми на притисок врз лекарите?!?

10 Декември, 2012

Мисија на ММФ неделава ќе ја посети Македонија

Мисија на ММФ неделава ќе ја посети Македонија

10 Декември, 2012

Македонците користат повеќе интернет од Бугарите, а помалку од Хрватите

Македонците користат повеќе интернет од Бугарите, а помалку од Хрватите

10 Декември, 2012

Универзитетот “Св. Кирил и Методиј“ ќе добие спортска сала

Универзитетот “Св. Кирил и Методиј“ ќе добие спортска сала

10 Декември, 2012

Владата купува дефибрилатори!

Владата купува дефибрилатори!

10 Декември, 2012

Конференција на јавни служби за вработување

Конференција на јавни служби за вработување

10 Декември, 2012

Груевски ќе ги прими лекарите на разговор, но нема да ја менува платата по учинок

Груевски ќе ги прими лекарите на разговор, но нема да ја менува платата по учинок

09 Декември, 2012

За 7 дена ќе се вади дозвола за транспорт, но и градежна лиценца-преку интернет!

За 7 дена ќе се вади дозвола за транспорт, но и градежна лиценца-преку интернет!

09 Декември, 2012

Нови мерки за странците, полесно ќе купуваат куќи и ќе земаат македонско државјанство!

Нови мерки за странците, полесно ќе купуваат куќи и ќе земаат македонско државјанство!

09 Декември, 2012

Струмица со Бања Банско-најдобра СПА дестинација во Македонија

Струмица со Бања Банско-најдобра СПА дестинација во Македонија

09 Декември, 2012

Лекарите на штрајк пред Влада; Контрапротести пред Министерство!

Лекарите на штрајк пред Влада; Контрапротести пред Министерство!

08 Декември, 2012