24 Јануари, 2018
0.4607
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Економија

Српскиот парламент ќе го измени законот за Народната банка на Србија

Српскиот парламент ќе го измени законот за Народната банка на Србија

01 Ноември, 2012

УНЕСКО пред финансиски колапс

УНЕСКО пред финансиски колапс

01 Ноември, 2012

Ивановски на Валтер му го презентираше развојот на информатичкото општество во Земјата

Ивановски на Валтер му го презентираше развојот на информатичкото општество во Земјата

01 Ноември, 2012

НБРМ:Цените на храната ќе растат и во 2013-та

НБРМ:Цените на храната ќе растат и во 2013-та

01 Ноември, 2012

Од февруари за 5% ќе се зголемат пензиите

Од февруари за 5% ќе се зголемат пензиите

01 Ноември, 2012

Растат трошоците за живот

Растат трошоците за живот

01 Ноември, 2012

УЈП воведе мобилни шалтери

УЈП воведе мобилни шалтери

01 Ноември, 2012

Грција трга раце од државните компании, се олеснува приватизацијата во земјата

Грција трга раце од државните компании, се олеснува приватизацијата во земјата

01 Ноември, 2012

Река од гориво се излеа во близина на Њујорк

Река од гориво се излеа во близина на Њујорк

01 Ноември, 2012

Не одете во Грција, на 6-ти и 7-ми ќе има генерален штрајк

Не одете во Грција, на 6-ти и 7-ми ќе има генерален штрајк

01 Ноември, 2012

Златните резерви на Централната Швајцарска банка го зголемија нејзиниот профит

Златните резерви на Централната Швајцарска банка го зголемија нејзиниот профит

01 Ноември, 2012

Како најлесно се добива унгарски пасош?

Како најлесно се добива унгарски пасош?

01 Ноември, 2012

Мазда и Субару ја спасуваат честа на јапонската автомобилска индустрија

Мазда и Субару ја спасуваат честа на јапонската автомобилска индустрија

01 Ноември, 2012

Т-Мобиле сака да ја напушти Австрија

Т-Мобиле сака да ја напушти Австрија

01 Ноември, 2012

ШТО СЕ СЛУЧУВА: Штерјо набрзина ги продаде акциите во „Европа“!

ШТО СЕ СЛУЧУВА: Штерјо набрзина ги продаде акциите во „Европа“!

01 Ноември, 2012

Сенди го раздвижи пазарот на недвижности во Њујорк, се бараат евтини станови

Сенди го раздвижи пазарот на недвижности во Њујорк, се бараат евтини станови

01 Ноември, 2012

МЕПСО доби нов директор

МЕПСО доби нов директор

31 Октомври, 2012

Академик Беџети: Кризата од реалниот сектор ќе се префрли во банките!

Академик Беџети: Кризата од реалниот сектор ќе се префрли во банките!

31 Октомври, 2012