21 Февруари, 2018
0.4045
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Економија

Собранието расправа за извештајот, главен економски предизвик јавниот долг!

Собранието расправа за извештајот, главен економски предизвик јавниот долг!

29 Октомври, 2012

Атомската централа „Кршко“ е привремено исклучена

Атомската централа „Кршко“ е привремено исклучена

28 Октомври, 2012

Србија е куќа со две врати,една за Европа и една за Русија

Србија е куќа со две врати,една за Европа и една за Русија

28 Октомври, 2012

Нови правила за невработените, се одвојуваат оние кои активно барале работа

Нови правила за невработените, се одвојуваат оние кои активно барале работа

28 Октомври, 2012

АЛСАТ: Бизнисмените бараат субвенции за ХАЛАЛ

АЛСАТ: Бизнисмените бараат субвенции за ХАЛАЛ

28 Октомври, 2012

Грција ги разочарува германските и холандските политичари

Грција ги разочарува германските и холандските политичари

28 Октомври, 2012

Германците посегнаа по британскиот чипс

Германците посегнаа по британскиот чипс

28 Октомври, 2012

Ако се затворат 12-те босови, ќе се реши проблемот со сомалиските пирати

Ако се затворат 12-те босови, ќе се реши проблемот со сомалиските пирати

28 Октомври, 2012

„Виз ер“ полета од Скопје: Евтино е, ама не е џабе!

„Виз ер“ полета од Скопје: Евтино е, ама не е џабе!

28 Октомври, 2012

Белградскиот аеродром ги снижува цените за авиокомпаниите

Белградскиот аеродром ги снижува цените за авиокомпаниите

27 Октомври, 2012

НИКОЛИЌ: Да го насочиме Дунав кон Македонија, по Вардар да се плови!

НИКОЛИЌ: Да го насочиме Дунав кон Македонија, по Вардар да се плови!

27 Октомври, 2012

АМАН нема да се откаже, со 10 000 потписи ќе се врати евтината тарифа!

АМАН нема да се откаже, со 10 000 потписи ќе се врати евтината тарифа!

27 Октомври, 2012

Пензиските фондови добија 10 милиони евра од eврообврзници

Пензиските фондови добија 10 милиони евра од eврообврзници

27 Октомври, 2012

Кипар е обезбеден со природен гас во следниве 250 години

Кипар е обезбеден со природен гас во следниве 250 години

27 Октомври, 2012

Дали знаете кој зема најголема, а кој најмала плата во Македонија?

Дали знаете кој зема најголема, а кој најмала плата во Македонија?

27 Октомври, 2012

Пешевски преамбициозен: и Охис да се продаде, и сите вработени плата да земат!

Пешевски преамбициозен: и Охис да се продаде, и сите вработени плата да земат!

27 Октомври, 2012

Влезот на Хрватска во ЕУ ќе донесе нови, посолени цени за туристите

Влезот на Хрватска во ЕУ ќе донесе нови, посолени цени за туристите

26 Октомври, 2012

Шпанија со рекордна невработеност од над 25%

Шпанија со рекордна невработеност од над 25%

26 Октомври, 2012