17 Јануари, 2017
0.3423
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Економија

Германската инфлација достигна тригодишен врв

Германската инфлација достигна тригодишен врв

04 Јануари, 2017

КОЛКУ ИМОТ ИМААТ И ШТО ПОСЕДУВААТ: Новите пратеници ќе ја кажат имотната состојба

КОЛКУ ИМОТ ИМААТ И ШТО ПОСЕДУВААТ: Новите пратеници ќе ја кажат имотната состојба

04 Јануари, 2017

СЕ СТОПИЈА ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ: За еден месец пад од 177 милиони евра!

СЕ СТОПИЈА ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ: За еден месец пад од 177 милиони евра!

04 Јануари, 2017

И економијата бара влада без Груевски

И економијата бара влада без Груевски

03 Јануари, 2017

Годинава нафтата ја почнува со раст на цената

Годинава нафтата ја почнува со раст на цената

03 Јануари, 2017

Турската лира повторно тоне, ослабна во однос на доларот

Турската лира повторно тоне, ослабна во однос на доларот

03 Јануари, 2017

ЗАГРИЖУВАЧКИ: Странци полесно до работа отколку дипломци

ЗАГРИЖУВАЧКИ: Странци полесно до работа отколку дипломци

03 Јануари, 2017

СДСМ: Работниците кои земаат 10.800 денари, најдоцна од април ќе примаат 12.000 денари

СДСМ: Работниците кои земаат 10.800 денари, најдоцна од април ќе примаат 12.000 денари

03 Јануари, 2017

Работници од регионот навалија во Германија

Работници од регионот навалија во Германија

03 Јануари, 2017

Авионскиот сообраќај руши рекорди - нискотарифните авиокомпании превезле над милијарда патници

Авионскиот сообраќај руши рекорди - нискотарифните авиокомпании превезле над милијарда патници

03 Јануари, 2017

Три светски економии си потпишаа „смртна пресуда“

Три светски економии си потпишаа „смртна пресуда“

03 Јануари, 2017

БИЗНИС ФАЦИ, Миноски: Каде јас застанав, ти продолжи!

БИЗНИС ФАЦИ, Миноски: Каде јас застанав, ти продолжи!

03 Јануари, 2017

Новогодишно славење - некој со полна трпеза, некој со празен стомак

Новогодишно славење - некој со полна трпеза, некој со празен стомак

03 Јануари, 2017

Грција има проблеми - туристите откажуваат

Грција има проблеми - туристите откажуваат

02 Јануари, 2017

Биткоин надмина 1 000 долари за прв пат од 2013 година

Биткоин надмина 1 000 долари за прв пат од 2013 година

02 Јануари, 2017

БИЗНИС ФАЦИ, Битиќи: Стоп за дискриминаторскиот однос кон бизнисот!

БИЗНИС ФАЦИ, Битиќи: Стоп за дискриминаторскиот однос кон бизнисот!

02 Јануари, 2017

БИЗНИС ФАЦИ, Наумов: Во трка за финансискиот престол!

БИЗНИС ФАЦИ, Наумов: Во трка за финансискиот престол!

02 Јануари, 2017

БИЗНИС ФАЦИ, Ставрески: Тивко заминување на кумот!

БИЗНИС ФАЦИ, Ставрески: Тивко заминување на кумот!

02 Јануари, 2017