28 Јуни, 2017
0.2350

ЕВРОПА ВО ПАНИКА: Терористи преку Балканот доаѓаат со една цел!

Објавено во: Свет 20 Март, 2017

Безбедносните служби во Европа се на нозе, затоа што терористи од Сирија и Ирак преку Балканот доаѓаат во Европа. 

Нивна задача е да стигнат во Западна Европа и да извршат атентати. 

Италијанскиот весник Република пишува дека ЕУ ги блендирала своите граници, откако исламист беше убиен на аеродром во Париз. 

И во Италија безбедноста е на повисоко ниво затоа што на 25 март во Рим ќе се одбележат 60 години од ЕУ. 

Бидејќи ги губат териториите во Мосул и Рака, терористите сакаат да се префрлат во Европа и да извршуваат напади. 

Тие сакаат од внатре да ја нападнат Европа, а на интернет се шири пропаганда дека мора да сејат исламистите смрт на Запад. 

Ако немаат огнено оружје, на џихадистите им се советува да убиваат со ножеви, камиони, автомобили. 

Можеби ќе ве интересира

Пописот откри колку Македонци има во Австралија

Пописот откри колку Македонци има во Австралија

Шокантно признание на продуцент на CNN - Водиме сра.. пропаганда против Русија

Шокантно признание на продуцент на CNN - Водиме сра.. пропаганда против Русија

Масовен хакерски напад во Украина - Владата, аеродромот и банки се блокирани

Масовен хакерски напад во Украина - Владата, аеродромот и банки се блокирани

Колку пари даваат Британците за кралицата?

Колку пари даваат Британците за кралицата?

Претурал по контејнер и се шокирал: Овој човек ја направил најхуманата работа на светот

Претурал по контејнер и се шокирал: Овој човек ја направил најхуманата работа на светот

БРЕГЗИТ ЌЕ ОДЕКНЕ СИЛНО: 1 милион странски работници се подготвуваат да ја напуштат Велика Британија

БРЕГЗИТ ЌЕ ОДЕКНЕ СИЛНО: 1 милион странски работници се подготвуваат да ја напуштат Велика Британија

„Time“ ја стокми листата: Ова се највлијателните личности на интернет

„Time“ ја стокми листата: Ова се највлијателните личности на интернет

(ФОТО) Во Америка никна нов остров

(ФОТО) Во Америка никна нов остров

АНТИСТРЕС ТЕРАПИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Канцеларката открива како ги чува нервите во својата работа

АНТИСТРЕС ТЕРАПИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Канцеларката открива како ги чува нервите во својата работа