24 Јануари, 2018
0.3420
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Финансии

Квартален извештај за извршување на буџетот на општина Центар

Квартален извештај за извршување на буџетот на општина Центар

13 Февруари, 2013

НБРМ: Намалени нефункционалните кредити

НБРМ: Намалени нефункционалните кредити

13 Февруари, 2013

Штедачи од „Тат“ на протест пред Основен Суд-Битола

Штедачи од „Тат“ на протест пред Основен Суд-Битола

13 Февруари, 2013

27 компании правеле малверзации со средства на ПИОМ

27 компании правеле малверзации со средства на ПИОМ

13 Февруари, 2013

ПИОМ, УЈП и Финансиска полиција ќе ги следат компаниите во кои државата има акции

ПИОМ, УЈП и Финансиска полиција ќе ги следат компаниите во кои државата има акции

13 Февруари, 2013

Блокирани се една третина од фирмите во државата!

Блокирани се една третина од фирмите во државата!

13 Февруари, 2013

Елизабета Чингаровска избрана за претседател на Комисијата за хартии од вредност

Елизабета Чингаровска избрана за претседател на Комисијата за хартии од вредност

12 Февруари, 2013

Еуростат: Данците со 25 евра на час најплатени во ЕУ, Македонецот работи за само 2,5 евра

Еуростат: Данците со 25 евра на час најплатени во ЕУ, Македонецот работи за само 2,5 евра

11 Февруари, 2013

Општините учат како да управуваат со финансите и внатрешната контрола

Општините учат како да управуваат со финансите и внатрешната контрола

08 Февруари, 2013

Ставрески: Нема да има корекција на даноците

Ставрески: Нема да има корекција на даноците

07 Февруари, 2013

Стасаа ветените 250 милиони евра од Дојче Банка

Стасаа ветените 250 милиони евра од Дојче Банка

07 Февруари, 2013

Таки Фити: Македонија ќе се соочи со зголемување даноци

Таки Фити: Македонија ќе се соочи со зголемување даноци

06 Февруари, 2013

Владата вчера се задолжи со 132 милиони евра, а денес се раздолжи со 134 милиони евра

Владата вчера се задолжи со 132 милиони евра, а денес се раздолжи со 134 милиони евра

06 Февруари, 2013

Денeс задолжување, утре раздолжување, решение или краткорочен излез од беспарицата!

Денeс задолжување, утре раздолжување, решение или краткорочен излез од беспарицата!

05 Февруари, 2013

Абдулменаф Беџети: Задолжувањата се ближат кон критична кота!

Абдулменаф Беџети: Задолжувањата се ближат кон критична кота!

03 Февруари, 2013

Задолжувањето расте, Владата смирува, опозицијата предупредува на грчко сценарио

Задолжувањето расте, Владата смирува, опозицијата предупредува на грчко сценарио

02 Февруари, 2013

Јавниот долг и натаму расте, стаса до 32, 1 % од БДП

Јавниот долг и натаму расте, стаса до 32, 1 % од БДП

01 Февруари, 2013

Богов нуди решенија, но рацете му се врзани околу стабилниот курс на денарот

Богов нуди решенија, но рацете му се врзани околу стабилниот курс на денарот

01 Февруари, 2013