19 Февруари, 2018
0.3583
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

Финансии

Франција продолжува со штедење

Франција продолжува со штедење

01 Октомври, 2012

Алфа Банка нов сопственик на Емпорики банка

Алфа Банка нов сопственик на Емпорики банка

01 Октомври, 2012

Поскапува ДДВ-то во Србија

Поскапува ДДВ-то во Србија

01 Октомври, 2012

Запрен, па нормализиран товарниот сообраќај кон Грција

Запрен, па нормализиран товарниот сообраќај кон Грција

27 Септември, 2012

Грчките фирми,за кредити и даноци должат 200 милијарди евра

Грчките фирми,за кредити и даноци должат 200 милијарди евра

27 Септември, 2012

Лагард : Еврозоната е “епицентар“ на кризата

Лагард : Еврозоната е “епицентар“ на кризата

25 Септември, 2012

Банкарско спојување – Зираат Банка со Халк банка

Банкарско спојување – Зираат Банка со Халк банка

25 Септември, 2012

Владата се задолжи со 33,4 милиони евра

Владата се задолжи со 33,4 милиони евра

25 Септември, 2012

Романо Проди против Ангела Меркел

Романо Проди против Ангела Меркел

21 Септември, 2012

Растат лошите кредитни пласмани

Растат лошите кредитни пласмани

06 Август, 2012

Комерцијална – банка на годината според “ The Banker“

Комерцијална – банка на годината според “ The Banker“

18 Јули, 2012

НЛБ Тутунска – Банка на годината според “Euromoney“

НЛБ Тутунска – Банка на годината според “Euromoney“

18 Јули, 2012

НБМ: Ризикот од Европа ита кон Македонија

НБМ: Ризикот од Европа ита кон Македонија

12 Јули, 2012

Вредноста на еврото падна на двегодишниот минимум

Вредноста на еврото падна на двегодишниот минимум

11 Јули, 2012