21 Февруари, 2018
0.3229
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Финансии

Кои директори од управни одбори се стекнаа со нови акции

Кои директори од управни одбори се стекнаа со нови акции

15 Февруари, 2018

Лагард од ММФ - Биткоинот ќе мора да го регулираме

Лагард од ММФ - Биткоинот ќе мора да го регулираме

13 Февруари, 2018

БОГАТИТЕ ВО ЖЕСТОКА ПАНИКА: Европа ги укина банкарските тајни за сите-па дури и во Швајцарија!

БОГАТИТЕ ВО ЖЕСТОКА ПАНИКА: Европа ги укина банкарските тајни за сите-па дури и во Швајцарија!

13 Февруари, 2018

(ФОТО) И ВО СКОПЈЕ ИМА КУЌИ ОД СОНИШТАТА: Топ три луксузни куќи на продажба или за изнајмување

(ФОТО) И ВО СКОПЈЕ ИМА КУЌИ ОД СОНИШТАТА: Топ три луксузни куќи на продажба или за изнајмување

13 Февруари, 2018

БИЗНИС: Почнал од нула, а му помогнал Фејсбук

БИЗНИС: Почнал од нула, а му помогнал Фејсбук

12 Февруари, 2018

Запре падот на МБИ10 Индексот - По една недела за прв пат во „зелено“

Запре падот на МБИ10 Индексот - По една недела за прв пат во „зелено“

12 Февруари, 2018

Јапонска техника која ќе ви помогне да заштедите третина од платата

Јапонска техника која ќе ви помогне да заштедите третина од платата

12 Февруари, 2018

(ВИДЕО) КУПИЛ ЦЕЛО СЕЛО: Платил 140.000 евра и на крај зажалил

(ВИДЕО) КУПИЛ ЦЕЛО СЕЛО: Платил 140.000 евра и на крај зажалил

12 Февруари, 2018

ПРОФЕСИИ НА ИДНИНАТА: Oвие кадри ќе бидат многу барани

ПРОФЕСИИ НА ИДНИНАТА: Oвие кадри ќе бидат многу барани

11 Февруари, 2018

Четири совети со кои на крајот на годината ќе имате 1000 евра

Четири совети со кои на крајот на годината ќе имате 1000 евра

10 Февруари, 2018

OTВОРЕНИ ПОДАТОЦИ: Министерството за финансии со нов софтвер за јавни набавки

OTВОРЕНИ ПОДАТОЦИ: Министерството за финансии со нов софтвер за јавни набавки

10 Февруари, 2018

ЕВРОТО И ГЕРМАНСКИОТ ИЗВОЗ: Во која насока ќе тргнат?

ЕВРОТО И ГЕРМАНСКИОТ ИЗВОЗ: Во која насока ќе тргнат?

10 Февруари, 2018

(ВИДЕО) ЧУДО НА ПАЗАРОТ НА НЕДВИЖНИНИ:  Куќа која е широка само два метри чини милион

(ВИДЕО) ЧУДО НА ПАЗАРОТ НА НЕДВИЖНИНИ: Куќа која е широка само два метри чини милион

10 Февруари, 2018

ЗАДОЛЖУВАЊЕ:Кои се најголемите владини кредитори!

ЗАДОЛЖУВАЊЕ:Кои се најголемите владини кредитори!

09 Февруари, 2018

ПроКредит Холдинг: Успешно зголемување на капиталот

ПроКредит Холдинг: Успешно зголемување на капиталот

09 Февруари, 2018

ЗА СЕКОЈ ПО НЕШТО: Топ огласи за работа оваа недела

ЗА СЕКОЈ ПО НЕШТО: Топ огласи за работа оваа недела

09 Февруари, 2018

Се топи богатството на милијардерите - Кризата се посилна и пострашна

Се топи богатството на милијардерите - Кризата се посилна и пострашна

09 Февруари, 2018

БАНКАРИТЕ ВО СТРАВ: Работата на службениците ја земаат мобилните

БАНКАРИТЕ ВО СТРАВ: Работата на службениците ја земаат мобилните

09 Февруари, 2018