24 Март, 2017
0.3325
    ALKB 18510    0%     GRNT 680.02    0%     KMB 2813.41    -0.58%     NOSK 92250    0%     OHB 4950    -0.2%     RMDEN14 96    1.05%     RMDEN15 95    -0.42%     SBT 1281    -5.11%     STB 900    0%     STIL 76    1.13%     TEL 255    -2.39%     TKVS 2024    -2.97%     TNB 10802.42    -1.76%

Финансии

ДАЛИ СЕ ИСПЛАТИ: Возат по 500 км да купат поевтино

ДАЛИ СЕ ИСПЛАТИ: Возат по 500 км да купат поевтино

06 Март, 2017

Колку треба да работите во некои земји за да си купите појадок?

Колку треба да работите во некои земји за да си купите појадок?

06 Март, 2017

НЕОБИЧНИ И ЧУДНИ: Ова се најтешките прашања поставувани на интервјуа за работа

НЕОБИЧНИ И ЧУДНИ: Ова се најтешките прашања поставувани на интервјуа за работа

06 Март, 2017

Таа е најмладата англиска милионерка - како живее?

Таа е најмладата англиска милионерка - како живее?

06 Март, 2017

ОД ОБИЧНА РАБОТИЛНИЦА, ДО УСПЕШЕН БИЗНИС: Ништо не доаѓа преку ноќ, посебно не успехот!

ОД ОБИЧНА РАБОТИЛНИЦА, ДО УСПЕШЕН БИЗНИС: Ништо не доаѓа преку ноќ, посебно не успехот!

06 Март, 2017

ОТИШЛА ДА РАБОТИ ВО ГЕРМАНИЈА: Еве што доживеала во ветената земја

ОТИШЛА ДА РАБОТИ ВО ГЕРМАНИЈА: Еве што доживеала во ветената земја

04 Март, 2017

OВА СЕ НАЈМОЌНИТЕ ПАСОШИ НА СВЕТОТ: Еве кој е најпосакуван, а еве каде е македонскиот на листата!

OВА СЕ НАЈМОЌНИТЕ ПАСОШИ НА СВЕТОТ: Еве кој е најпосакуван, а еве каде е македонскиот на листата!

03 Март, 2017

15 НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Само една дама, а Амансио Ортега „летна“ од третото место!

15 НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Само една дама, а Амансио Ортега „летна“ од третото место!

03 Март, 2017

Како добивката на „Уни банка“ лани порасна за еден милион евра?

Како добивката на „Уни банка“ лани порасна за еден милион евра?

03 Март, 2017

Супер богатите луѓе ги мачат три работи - кои се тие?

Супер богатите луѓе ги мачат три работи - кои се тие?

03 Март, 2017

ШАНСА ЗА РАБОТА: Французите бараат градинар - плата од 750 евра

ШАНСА ЗА РАБОТА: Французите бараат градинар - плата од 750 евра

03 Март, 2017

ЗА СИТЕ ДИЛЕМИ И ШТО ПОНАТАМУ: Несудениот или иден мандатар вечерва на прво интервју по изборите

ЗА СИТЕ ДИЛЕМИ И ШТО ПОНАТАМУ: Несудениот или иден мандатар вечерва на прво интервју по изборите

02 Март, 2017

БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА ЌЕ ПИШУВААТ МЕМОАРИ: Колку пари се понудени за права?

БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА ЌЕ ПИШУВААТ МЕМОАРИ: Колку пари се понудени за права?

01 Март, 2017

НАПРАВЕТЕ БИЗНИС ВО СТРАНСТВО: Еве како и каде е најдобро да регистрирате фирма!

НАПРАВЕТЕ БИЗНИС ВО СТРАНСТВО: Еве како и каде е најдобро да регистрирате фирма!

01 Март, 2017

Шест реченици кои секој вработен би сакал да ги слушне од шефот

Шест реченици кои секој вработен би сакал да ги слушне од шефот

01 Март, 2017

Како да дознаете дека е време да ја напуштите работата?

Како да дознаете дека е време да ја напуштите работата?

27 Февруари, 2017

Бафет признал: Сега имам дупло повеќе

Бафет признал: Сега имам дупло повеќе

27 Февруари, 2017

БOГАТИ ИЛИ СИРОМАШНИ: Пресметајте во која група спаѓате

БOГАТИ ИЛИ СИРОМАШНИ: Пресметајте во која група спаѓате

27 Февруари, 2017