18 Декември, 2017
0.3357
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Финансии

ЖЕНИ НА ВИСОКИ ПОЗИЦИИ: За промени треба упорност, волја и закони!

ЖЕНИ НА ВИСОКИ ПОЗИЦИИ: За промени треба упорност, волја и закони!

08 Ноември, 2017

Берзите паѓаат, принцот ја „турка“ нафтата

Берзите паѓаат, принцот ја „турка“ нафтата

07 Ноември, 2017

Метро под истрага поради голема измама

Метро под истрага поради голема измама

07 Ноември, 2017

Шефот често треба да ги кажува овие 8 реченици за да го мотивира неговиот тим

Шефот често треба да ги кажува овие 8 реченици за да го мотивира неговиот тим

07 Ноември, 2017

ОГЛАСИ: Вработуваат домашни и странски фирми

ОГЛАСИ: Вработуваат домашни и странски фирми

07 Ноември, 2017

Сега Јовановиќ тврди дека Македонија нема превработена администрација

Сега Јовановиќ тврди дека Македонија нема превработена администрација

06 Ноември, 2017

РОМАНЦИТЕ ЈА ИМААТ ВТОРАТА НАЈБРЗОРАСТЕЧКА ЕКОНОМИЈА: Eве пет причини зошто е тоа така

РОМАНЦИТЕ ЈА ИМААТ ВТОРАТА НАЈБРЗОРАСТЕЧКА ЕКОНОМИЈА: Eве пет причини зошто е тоа така

06 Ноември, 2017

ТРЕТА СЕДМИЦА ПО РЕД: Доларот зајакнува

ТРЕТА СЕДМИЦА ПО РЕД: Доларот зајакнува

06 Ноември, 2017

ПО ЧЕТВРТИ ПАТ: Oва е најскапиот град за живот

ПО ЧЕТВРТИ ПАТ: Oва е најскапиот град за живот

06 Ноември, 2017

БУМ ВО ГЕРМАНИЈА: Три сектори имаат потреба од работници

БУМ ВО ГЕРМАНИЈА: Три сектори имаат потреба од работници

06 Ноември, 2017

СРБИНКА РАСКАЖУВА: Детали за работата во Словачка кои не сте ги знаеле

СРБИНКА РАСКАЖУВА: Детали за работата во Словачка кои не сте ги знаеле

06 Ноември, 2017

НОВА АФЕРА: „Рајските документи“ открија кој се од елитите не плаќал данок

НОВА АФЕРА: „Рајските документи“ открија кој се од елитите не плаќал данок

05 Ноември, 2017

Бајката со биткоинот сепак ќе пукне?

Бајката со биткоинот сепак ќе пукне?

05 Ноември, 2017

СРБИТЕ НА РАБОТА КАЈ РОМАНЦИТЕ: Eве што се бара

СРБИТЕ НА РАБОТА КАЈ РОМАНЦИТЕ: Eве што се бара

05 Ноември, 2017

ЕВРОПЈАНКИТЕ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ЌЕ РАБОТАТ БЕСПЛАТНО:  За тоа има објаснување

ЕВРОПЈАНКИТЕ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ЌЕ РАБОТАТ БЕСПЛАТНО: За тоа има објаснување

05 Ноември, 2017

ВОРЕН БАФЕТ, МАРК ЗАКЕРБЕРГ, ЏЕФ БЕЗОС: Што работеле 25 успешни луѓе на 25 години?

ВОРЕН БАФЕТ, МАРК ЗАКЕРБЕРГ, ЏЕФ БЕЗОС: Што работеле 25 успешни луѓе на 25 години?

04 Ноември, 2017

СЛОВАЧКА РЕГРУТИРА РАБОТНИЦИ: Eве кој се работи кај нив

СЛОВАЧКА РЕГРУТИРА РАБОТНИЦИ: Eве кој се работи кај нив

04 Ноември, 2017

Четири правила за успешно претриемништво

Четири правила за успешно претриемништво

03 Ноември, 2017