30 Април, 2017
0.2684
    GRNT 669.96    -1.35%     KMB 2501.78    -0.54%     LOZP 2100    0%     MPT 27011.39    -2.66%     RZUS 94.96    3.22%     STB 901.26    -0.96%     STBP 720    -0.28%     TEL 260    -1.74%     TKVS 2085    2.96%     USJE 23000    0%

Финансии

ОТИШЛА ДА РАБОТИ ВО ГЕРМАНИЈА: Еве што доживеала во ветената земја

ОТИШЛА ДА РАБОТИ ВО ГЕРМАНИЈА: Еве што доживеала во ветената земја

04 Март, 2017

OВА СЕ НАЈМОЌНИТЕ ПАСОШИ НА СВЕТОТ: Еве кој е најпосакуван, а еве каде е македонскиот на листата!

OВА СЕ НАЈМОЌНИТЕ ПАСОШИ НА СВЕТОТ: Еве кој е најпосакуван, а еве каде е македонскиот на листата!

03 Март, 2017

15 НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Само една дама, а Амансио Ортега „летна“ од третото место!

15 НАЈБОГАТИ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ: Само една дама, а Амансио Ортега „летна“ од третото место!

03 Март, 2017

Како добивката на „Уни банка“ лани порасна за еден милион евра?

Како добивката на „Уни банка“ лани порасна за еден милион евра?

03 Март, 2017

Супер богатите луѓе ги мачат три работи - кои се тие?

Супер богатите луѓе ги мачат три работи - кои се тие?

03 Март, 2017

ШАНСА ЗА РАБОТА: Французите бараат градинар - плата од 750 евра

ШАНСА ЗА РАБОТА: Французите бараат градинар - плата од 750 евра

03 Март, 2017

ЗА СИТЕ ДИЛЕМИ И ШТО ПОНАТАМУ: Несудениот или иден мандатар вечерва на прво интервју по изборите

ЗА СИТЕ ДИЛЕМИ И ШТО ПОНАТАМУ: Несудениот или иден мандатар вечерва на прво интервју по изборите

02 Март, 2017

БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА ЌЕ ПИШУВААТ МЕМОАРИ: Колку пари се понудени за права?

БАРАК И МИШЕЛ ОБАМА ЌЕ ПИШУВААТ МЕМОАРИ: Колку пари се понудени за права?

01 Март, 2017

НАПРАВЕТЕ БИЗНИС ВО СТРАНСТВО: Еве како и каде е најдобро да регистрирате фирма!

НАПРАВЕТЕ БИЗНИС ВО СТРАНСТВО: Еве како и каде е најдобро да регистрирате фирма!

01 Март, 2017

Шест реченици кои секој вработен би сакал да ги слушне од шефот

Шест реченици кои секој вработен би сакал да ги слушне од шефот

01 Март, 2017

Како да дознаете дека е време да ја напуштите работата?

Како да дознаете дека е време да ја напуштите работата?

27 Февруари, 2017

Бафет признал: Сега имам дупло повеќе

Бафет признал: Сега имам дупло повеќе

27 Февруари, 2017

БOГАТИ ИЛИ СИРОМАШНИ: Пресметајте во која група спаѓате

БOГАТИ ИЛИ СИРОМАШНИ: Пресметајте во која група спаѓате

27 Февруари, 2017

Сакате да трошите два пати помалку пари за храна? Следете ги овие 3 совети!

Сакате да трошите два пати помалку пари за храна? Следете ги овие 3 совети!

24 Февруари, 2017

СРБИН ОД ГЕРМАНИЈА ВЕ ПОВИКУВА: Ако сте Балканец дојдете да работите-плата 5000 евра!

СРБИН ОД ГЕРМАНИЈА ВЕ ПОВИКУВА: Ако сте Балканец дојдете да работите-плата 5000 евра!

24 Февруари, 2017

(ВИДЕО) БИЗНИС ПРИКАЗНА: Како 12 годишно девојче стана милионерка: Од рецептот на баба и направи светски бизнис!

(ВИДЕО) БИЗНИС ПРИКАЗНА: Како 12 годишно девојче стана милионерка: Од рецептот на баба и направи светски бизнис!

24 Февруари, 2017

Бегајте од овие професии - многу се здодевни

Бегајте од овие професии - многу се здодевни

23 Февруари, 2017

Кој стои зад успешен тим: Ова е клучот на најуспешните лидери!

Кој стои зад успешен тим: Ова е клучот на најуспешните лидери!

23 Февруари, 2017