17 Јануари, 2017
0.3447
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Финансии

СТАНУВАМЕ ЗЕМЈА НА БОГАТИ И СИРОМАШНИ: Колку пари чуваат граѓаните во банка?

СТАНУВАМЕ ЗЕМЈА НА БОГАТИ И СИРОМАШНИ: Колку пари чуваат граѓаните во банка?

03 Декември, 2016

Даночниот шалтер на УЈП стартува од Лозово, ќе заврши во Чашка

Даночниот шалтер на УЈП стартува од Лозово, ќе заврши во Чашка

02 Декември, 2016

ЌЕ ИМА ЛИ К-15: До крајот на декември на секој вработен по 8 500 денари

ЌЕ ИМА ЛИ К-15: До крајот на декември на секој вработен по 8 500 денари

02 Декември, 2016

76.504 граѓани имале блокирани сметки на крајот на септември

76.504 граѓани имале блокирани сметки на крајот на септември

02 Декември, 2016

Германија ја запира социјалната помош на граѓани од ЕУ-На удар и Македонците!

Германија ја запира социјалната помош на граѓани од ЕУ-На удар и Македонците!

02 Декември, 2016

НОВИНАР ПРОУЧУВАЛ 500 МИЛИОНЕРИ: Кој е клучот за богатење?

НОВИНАР ПРОУЧУВАЛ 500 МИЛИОНЕРИ: Кој е клучот за богатење?

01 Декември, 2016

БУЏЕТ, ОКТОМВРИ: Повеќе се трошело, помалку пари се собрале !

БУЏЕТ, ОКТОМВРИ: Повеќе се трошело, помалку пари се собрале !

01 Декември, 2016

Најголеми грешки кога преговарате за плата

Најголеми грешки кога преговарате за плата

29 Ноември, 2016

МФ и Наумов се скараа околу лимитот на задолжувањето: Надминат е или не е?

МФ и Наумов се скараа околу лимитот на задолжувањето: Надминат е или не е?

28 Ноември, 2016

Наумов: Одлуката за максимално задолжување над законскиот лимит

Наумов: Одлуката за максимално задолжување над законскиот лимит

28 Ноември, 2016

Според Миноски нема да се крене возраста за пензионирање - Предизборен момент или реална политика

Според Миноски нема да се крене возраста за пензионирање - Предизборен момент или реална политика

25 Ноември, 2016

Во вторник ново задолжување, а ден подоцна раздолжување

Во вторник ново задолжување, а ден подоцна раздолжување

25 Ноември, 2016

Очекуваат 128% раст на онлајн продажбата на „црниот петок“

Очекуваат 128% раст на онлајн продажбата на „црниот петок“

23 Ноември, 2016

МИНИМАЛЕЦОТ ЌЕ РАСТЕ: Да живеат изборите!

МИНИМАЛЕЦОТ ЌЕ РАСТЕ: Да живеат изборите!

23 Ноември, 2016

Како правилно да ги трошите вашите пари?

Како правилно да ги трошите вашите пари?

22 Ноември, 2016

НОВ ЗАКОН: Нема веќе блокирање на сметки без да сте известени!

НОВ ЗАКОН: Нема веќе блокирање на сметки без да сте известени!

21 Ноември, 2016

Кредитите во опаѓање, неизвесноста на кризата тешко влијае врз задолжувањето

Кредитите во опаѓање, неизвесноста на кризата тешко влијае врз задолжувањето

17 Ноември, 2016

Скопјанец наследил 15 000 евра од родителите, УЈП му лапнала 10.500

Скопјанец наследил 15 000 евра од родителите, УЈП му лапнала 10.500

17 Ноември, 2016