24 Март, 2017
0.3730
    ALKB 18510    0%     GRNT 680.02    0%     KMB 2813.41    -0.58%     NOSK 92250    0%     OHB 4950    -0.2%     RMDEN14 96    1.05%     RMDEN15 95    -0.42%     SBT 1281    -5.11%     STB 900    0%     STIL 76    1.13%     TEL 255    -2.39%     TKVS 2024    -2.97%     TNB 10802.42    -1.76%

Финансии

Владата се задолжи на домашниот пазар за нови 34,2 милиони евра

Владата се задолжи на домашниот пазар за нови 34,2 милиони евра

25 Декември, 2012

ОБНОВЕНО: Собранието го изгласа Буџетот!

ОБНОВЕНО: Собранието го изгласа Буџетот!

24 Декември, 2012

Седницата за Буџетот закажана за 11 часот ?!?

Седницата за Буџетот закажана за 11 часот ?!?

24 Декември, 2012

Влада: работиме законски, го донесовме буџетот и го пративме во Собрание!

Влада: работиме законски, го донесовме буџетот и го пративме во Собрание!

23 Декември, 2012

Заврши владината седница, Буџетот со прифатени 44 амандмани- оди во Собрание!

Заврши владината седница, Буџетот со прифатени 44 амандмани- оди во Собрание!

23 Декември, 2012

ОБНОВЕНО: Владата во 17 часот ќе го разгледува предлог буџетот за 2013-та?

ОБНОВЕНО: Владата во 17 часот ќе го разгледува предлог буџетот за 2013-та?

23 Декември, 2012

Во вторник ново задолжување од 138 милиони евра?

Во вторник ново задолжување од 138 милиони евра?

22 Декември, 2012

СДСМ го објави планот за штедење, еве каде ќе се крати!

СДСМ го објави планот за штедење, еве каде ќе се крати!

22 Декември, 2012

Тежок ден во законодавно-правната комисија, Буџетот стигна до собранискиот спикер

Тежок ден во законодавно-правната комисија, Буџетот стигна до собранискиот спикер

22 Декември, 2012

Владата се задолжи со нови 100,7 милиони евра

Владата се задолжи со нови 100,7 милиони евра

22 Декември, 2012

„Стандард енд Пурс“ го намали кредитниот рејтинг на Кипар

„Стандард енд Пурс“ го намали кредитниот рејтинг на Кипар

21 Декември, 2012

НБМ: Банките ни се стабилни и сигурни, само се забавува кредитирањето!

НБМ: Банките ни се стабилни и сигурни, само се забавува кредитирањето!

20 Декември, 2012

СДСМ: ВМРО готви црно сценарио за да го изгласа буџетот!

СДСМ: ВМРО готви црно сценарио за да го изгласа буџетот!

20 Декември, 2012

Зеќири: Ќе ги повлечам амандманите ако Владата прифати да штеди!

Зеќири: Ќе ги повлечам амандманите ако Владата прифати да штеди!

20 Декември, 2012

Светска банка: Македонија лидер во унапредување на бизнис климата и земја со умерена задолженост

Светска банка: Македонија лидер во унапредување на бизнис климата и земја со умерена задолженост

18 Декември, 2012

Анализа: Ни прва ни последна земја што нема Буџет, но бизнисот го фати паника!

Анализа: Ни прва ни последна земја што нема Буџет, но бизнисот го фати паника!

17 Декември, 2012

Ставрески: Ако опозицијата го закочи кредитот од Светска банка, Владата ќе земе пари од друго место

Ставрески: Ако опозицијата го закочи кредитот од Светска банка, Владата ќе земе пари од друго место

13 Декември, 2012

НБРМ регистира поволни трендови во домашната економија

НБРМ регистира поволни трендови во домашната економија

12 Декември, 2012