18 Декември, 2017
0.3505
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Финансии

Ребаланс на Буџетот: Кој од министрите и директорите ќе го „преживеат“ кастрењето на трошоците?

Ребаланс на Буџетот: Кој од министрите и директорите ќе го „преживеат“ кастрењето на трошоците?

06 Октомври, 2013

Стопанска Банка: Нема најава за промена на сопственоста!

Стопанска Банка: Нема најава за промена на сопственоста!

03 Октомври, 2013

Владата се задолжи за уште 115 милиони евра!

Владата се задолжи за уште 115 милиони евра!

01 Октомври, 2013

Расте јавниот долг: на домашен терен задолженост од 1 милијарда евра!

Расте јавниот долг: на домашен терен задолженост од 1 милијарда евра!

01 Октомври, 2013

Растат странските инвестиции, во јули инвестирани речиси 30 милиони евра

Растат странските инвестиции, во јули инвестирани речиси 30 милиони евра

30 Септември, 2013

Владата в година ќе се задолжи со 473 милиони евра

Владата в година ќе се задолжи со 473 милиони евра

29 Септември, 2013

Богов: Инфлацијата е на доста умерено ниво

Богов: Инфлацијата е на доста умерено ниво

29 Септември, 2013

Лазечко темпо на кредитирање – банките претпазливи!

Лазечко темпо на кредитирање – банките претпазливи!

26 Септември, 2013

Буџет 2014: Кој министер ќе има најмногу пари?

Буџет 2014: Кој министер ќе има најмногу пари?

23 Септември, 2013

Ставрески: Македонија успешно управува со јавните финансии

Ставрески: Македонија успешно управува со јавните финансии

22 Септември, 2013

Буџет 2014: развоен, изборен или вовед во нова политичка пресметка!?

Буџет 2014: развоен, изборен или вовед во нова политичка пресметка!?

21 Септември, 2013

Развој или „билдање“ рејтинг: Скроен е новиот буџет

Развој или „билдање“ рејтинг: Скроен е новиот буџет

20 Септември, 2013

НБРМ: Инфлацијата забавува, банките се воздржани за давање кредити

НБРМ: Инфлацијата забавува, банките се воздржани за давање кредити

11 Септември, 2013

Kаде е завршната сметка за буџетот – доказот за тоа како се трошеле парите?

Kаде е завршната сметка за буџетот – доказот за тоа како се трошеле парите?

05 Септември, 2013

Гаспром оствари профит од 20 милијарди долари во првиот квартал

Гаспром оствари профит од 20 милијарди долари во првиот квартал

04 Септември, 2013

И во Азија загриженост поради Cирија, се тргува претпазливо

И во Азија загриженост поради Cирија, се тргува претпазливо

04 Септември, 2013

Дојче Телеком тргнува во голема инвестициска офанзива

Дојче Телеком тргнува во голема инвестициска офанзива

03 Септември, 2013

Пад на продажбата од 17% забележа Пежо во август

Пад на продажбата од 17% забележа Пежо во август

03 Септември, 2013