19 Февруари, 2018
0.4073
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

(ФОТО) Груевски на протест-дојде да ги брани сопартијците

Објавено во: Македонија, Галерија 28 Ноември, 2017

Лидерот на опозицијата Никола Груевски по завршувањето на прес конференцијата веднаш се упати пред суд каде што неговите симпатизери и сопартијци се на протест поради денешното приведување на инволвирани во случајот со насилните инциденти од 27 април.

ФОТО: ФАКТОРТогаш во Собранието толпа народ упадна и нападна пратеници меѓу кои беше и премиерот Зоран Заев. 

Тогаш вратите од Собранието на масата народ им ги отворија Крсто Муковски и Јохан Тарчуловски.


Муковски е меѓу денешните притворени пратеници, а Тарчуловски засега не и е достапен на полицијата.


Груевски на прес конференцијата побара итно ослободување на приведените и запирање на политичкиот прогон на неистомилениците.


Можеби ќе ве интересира

Обвинителството отвора истрага за случајот Кајмакчалан

Обвинителството отвора истрага за случајот Кајмакчалан

ВНИМАВАЈТЕ ОДРОН НА ПАТОТ: Eве каде се вози по една коловозна лента

ВНИМАВАЈТЕ ОДРОН НА ПАТОТ: Eве каде се вози по една коловозна лента

ОД ПОЛНОЌ: По овие цени ќе се точат горива

ОД ПОЛНОЌ: По овие цени ќе се точат горива

Претставничкиот орган на граѓаните и носител на законодавната власт без договор за пленарна седница

Претставничкиот орган на граѓаните и носител на законодавната власт без договор за пленарна седница

КОСТАДИН ФИЛИПОВ: ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДА ГИ ВРАТАТ БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ

КОСТАДИН ФИЛИПОВ: ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДА ГИ ВРАТАТ БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ

Две опции за „Веибо“- повторно обновување или стечај

Две опции за „Веибо“- повторно обновување или стечај

Потпишан договор за државна поддршка со групацијата ВИК – почетна инвестиција од 6 милиони евра и 60 нови работни места

Потпишан договор за државна поддршка со групацијата ВИК – почетна инвестиција од 6 милиони евра и 60 нови работни места

СЕЛА сведочеше за нападот од 27 април

СЕЛА сведочеше за нападот од 27 април

Дете од Штип почина на Детската клиника во Скопје

Дете од Штип почина на Детската клиника во Скопје