28 Јули, 2017
0.0754

(ФОТО) КАКОВ СТАН ЌЕ ИЗНАЈМИТЕ ВО СРБИЈА ЗА 150 ЕВРА: Од кутија до лускуз

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2017

За разлика од Белград, во помалите места имате избор на станови кои можете да ги изнајмите за 150 евра. 

150 евра е прилично реална и пристојна цена за условите во Србија. 

За оваа сума на пари немате многу избор во Белград. За 150 евра во српската престолнина може да се најде стан на периферија, но претежно се тоа станови кои не се многу опремени за живот. 

Во Белград за 150 евра може да се најде гарсоњера од 14 квадрати. 

За истите пари во Нови Сад има стан од 30 квадрати. 

Во Крагуевац за 150 евра може да се најде стан од 42 квадрати. 

Во Ужице нема голема избор за 150 евра, но може да се најде стан  од 26 квадрати. 

Најповолно е во Нови Пазар каде стан од 80 квадрати се издава за 70 евра. 

Можеби ќе ве интересира

СИРОМАШТИЈАТА ЗЕМА ЗАМАВ: Во оваа држава луѓето крадат за да преживеат

СИРОМАШТИЈАТА ЗЕМА ЗАМАВ: Во оваа држава луѓето крадат за да преживеат

„Катимерини“ го анализира договорот со Бугарија - ќе има ли притисок врз Атина?

„Катимерини“ го анализира договорот со Бугарија - ќе има ли притисок врз Атина?

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА ВО АЛБАНСКИОТ ТУРИСТИЧКИ БИСЕР: Има и повредени

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА ВО АЛБАНСКИОТ ТУРИСТИЧКИ БИСЕР: Има и повредени

Ковачевиќ: Србија нема деца за седма војна, тоа би значело крај за оваа држава

Ковачевиќ: Србија нема деца за седма војна, тоа би значело крај за оваа држава

ПЕКАР НУДИ БЕСПЛАТЕН ЛЕБ ЗА ОНИЕ КОИ НЕМААT: Ако треба и нека пропаднам

ПЕКАР НУДИ БЕСПЛАТЕН ЛЕБ ЗА ОНИЕ КОИ НЕМААT: Ако треба и нека пропаднам

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИСТАНБУЛ: Невремето ги натера граѓаните да пловат со чамци

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИСТАНБУЛ: Невремето ги натера граѓаните да пловат со чамци

(ВИДЕО) ПЛАЖИТЕ ЗАБЕЛЕА ОД СНЕГ: Вака вчера изгледаше Јадранскиот брег

(ВИДЕО) ПЛАЖИТЕ ЗАБЕЛЕА ОД СНЕГ: Вака вчера изгледаше Јадранскиот брег

(ФОТО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ВО ЛЕТО: Во Мостар направија снешко од мраз

(ФОТО) ОВА СЕ СЛУЧУВА ВО ЛЕТО: Во Мостар направија снешко од мраз

ОВОЈ ГРАД Е СЕ ПОВЕЌЕ ПУСТ: Еве каде има најмалку жители

ОВОЈ ГРАД Е СЕ ПОВЕЌЕ ПУСТ: Еве каде има најмалку жители