18 Декември, 2017
0.4412
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ФОТО) На плажите страшна глетка: Оваа фотографија е доказ за катастрофата во Грција

Објавено во: Балкан 22 Септември, 2017

Една жена и покрај големото излевања на нафта, јужно од Атина, одлучила да се искапе во морето.

Нозете и биле целосно покриени со нафта, па многумина не разбираат зошто воопшто влегувала во вода. Секако, оваа фотографија најдобро покажува колкави се последиците од еколошката катастрофа.

Глетката со апарат „ја фатил“ белгиски фотограф на плажа во познатата атинска населба Палео Флиро.


Колку за потсетување...

Грчкиот остров Саламина е погоден од еколошка катастрофа откако кај брегот потонал танкер со повеќе од 2000 тони нафта.

Огромна нафтена количина го прекри цел залив, а претставници објавија дека се загрозени над илјада морски животни. Нечистотијата е долга 1,5 км и чистењето најверојатно ќе трае четири месеци.

Можеби ќе ве интересира

СРБИН ВО БЕЛГИЈА: Никогаш нема да се вратам во Србија, овде немаат комплекси

СРБИН ВО БЕЛГИЈА: Никогаш нема да се вратам во Србија, овде немаат комплекси

Се преврте рингишпил во Сараево - има ли повредени?

Се преврте рингишпил во Сараево - има ли повредени?

(ВИДЕО) ШОК ВО ДУБРОВНИК: Eве што исфрли силниот ветер од морето

(ВИДЕО) ШОК ВО ДУБРОВНИК: Eве што исфрли силниот ветер од морето

Грчката црква ја моли БПЦ да се откаже од улогата мајка црква на МПЦ

Грчката црква ја моли БПЦ да се откаже од улогата мајка црква на МПЦ

Нови правила за Црногорските плажи: Нема веќе плаќање влез и лежалки

Нови правила за Црногорските плажи: Нема веќе плаќање влез и лежалки

БУТAРИС ЗА ИМЕТО: Работите се зрели и би можело да се дојде до решение

БУТAРИС ЗА ИМЕТО: Работите се зрели и би можело да се дојде до решение

Што разговараа Јотова и Колиас Царуха за името на Македонија?

Што разговараа Јотова и Колиас Царуха за името на Македонија?

Групата во која имало и Македонец добиле по 10.000 евра да направат нереди кај „Гробари“!?

Групата во која имало и Македонец добиле по 10.000 евра да направат нереди кај „Гробари“!?

Србија ќе го „избрише“ името Македонија ако земјава го поддржи Косово за УНЕСКО?

Србија ќе го „избрише“ името Македонија ако земјава го поддржи Косово за УНЕСКО?