23 Јануари, 2018
0.4205

(ФОТО) НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА: Падна црн снег

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2018

Во градот Термитау во централен Казахстан падна црн снег. 

Наместо бел снег, падна црн снег кој изгледа како прашина од јаглен. 

Многу од жителите се загрижени за своето здравје и бараат властите да истражат за што се работи. 

„Не можеме овде да живеме, се гушиме“ - напишал еден граѓанин на социјалните мрежи. 

Во овој град се наоѓа и индустрија за железо, најголема во земјата. 

Тим од стручњаци веќе работи на случајот да утврди зошто снегот има црна боја. 


Можеби ќе ве интересира

Како САД им го сврте грбот на Курдите во Сирија преку ноќ?

Како САД им го сврте грбот на Курдите во Сирија преку ноќ?

(ВИДЕО) Бури во два различни делови од светот

(ВИДЕО) Бури во два различни делови од светот

(ВИДЕО) По Путин уште еден човек се капеше во ладна вода

(ВИДЕО) По Путин уште еден човек се капеше во ладна вода

За неколку месеци Северна Кореја ќе ги нападне САД?

За неколку месеци Северна Кореја ќе ги нападне САД?

Ја запалија фотографијата на Ким и знамето на Северна Кореја

Ја запалија фотографијата на Ким и знамето на Северна Кореја

(ВИДЕО) ИДНИНАТА СТИГНА: Отворена првата продавница без касиер и редици за чекање, и еве како функционира

(ВИДЕО) ИДНИНАТА СТИГНА: Отворена првата продавница без касиер и редици за чекање, и еве како функционира

(ВИДЕО) Турското гранатирање во северна Сирија однело во смрт 11 деца и цивили

(ВИДЕО) Турското гранатирање во северна Сирија однело во смрт 11 деца и цивили

Оваа земја најмногу влијае на нуклеарната драма во светот, а не е Северна Кореја

Оваа земја најмногу влијае на нуклеарната драма во светот, а не е Северна Кореја

(ФОТО) Снежна бура зароби туристи во познат ски центар во Швајцарија

(ФОТО) Снежна бура зароби туристи во познат ски центар во Швајцарија