28 Јуни, 2017
7.4562

(ФОТО) ОДМОР ВО ТАЈГАТА: Како Путин го поминува времето?

Објавено во: Свет 19 Март, 2017

Рускиот претседател, Владимир Путин во сибирската тајга го поминува одморот. 

Тој сака активен одмор со пешачење, риболов, адреналински спортови и се тоа на територија на Русија. 

Политиколозите велат дека на овој начин Путин ги повикува граѓаните одморот да го поминуваат во својата земја, а воедно ја покажува и својата сила. 

Путин одмара на 400 км од првото населено место, во шумите во Сибир. 

Тоа не е прв пат Путин да отиде далеку од цивилизацијата. 

На својот роденден во 2014 година, односно на 7 октомври заминал во Сибир. 

Таму тој шетал по планини и пеш поминал 9 км. 

Путин е голем љубител на риболовот, а во 2013 година Кремљ соопшти дека тој уловил риба тешка 21 килограм. 

Рускиот претседател сака да плива, скија и да игра хокеј. 

Политиколозите велат дека Путин придонесува да се промовира Русија како туристичка дестинација, со места кои граѓаните на Русија можеби ги знаат, но странците не ги знаат. Сепак, каде ќе одмара Путин е негова лична одлука, а не на Кремљ.  

Можеби ќе ве интересира

Пописот откри колку Македонци има во Австралија

Пописот откри колку Македонци има во Австралија

Шокантно признание на продуцент на CNN - Водиме сра.. пропаганда против Русија

Шокантно признание на продуцент на CNN - Водиме сра.. пропаганда против Русија

Масовен хакерски напад во Украина - Владата, аеродромот и банки се блокирани

Масовен хакерски напад во Украина - Владата, аеродромот и банки се блокирани

Колку пари даваат Британците за кралицата?

Колку пари даваат Британците за кралицата?

Претурал по контејнер и се шокирал: Овој човек ја направил најхуманата работа на светот

Претурал по контејнер и се шокирал: Овој човек ја направил најхуманата работа на светот

БРЕГЗИТ ЌЕ ОДЕКНЕ СИЛНО: 1 милион странски работници се подготвуваат да ја напуштат Велика Британија

БРЕГЗИТ ЌЕ ОДЕКНЕ СИЛНО: 1 милион странски работници се подготвуваат да ја напуштат Велика Британија

„Time“ ја стокми листата: Ова се највлијателните личности на интернет

„Time“ ја стокми листата: Ова се највлијателните личности на интернет

(ФОТО) Во Америка никна нов остров

(ФОТО) Во Америка никна нов остров

АНТИСТРЕС ТЕРАПИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Канцеларката открива како ги чува нервите во својата работа

АНТИСТРЕС ТЕРАПИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Канцеларката открива како ги чува нервите во својата работа