24 Февруари, 2018
0.4624
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

(ФОТО) Пукање во Шведска, тројца повредени

Објавено во: Свет 13 Август, 2017

Три лица се повредени ова утро во синдикатот во Малме, Шведска.

Двајца од повредените се во лоша состојба, објави ТАСС, повикувајќи се на весникот "Südspenska dagbladet".

Во времето на пукањето имало помеѓу 70 и 100 луѓе во објектот. 

Местото е обезбедено од полицијата.

Според портпаролот на локалната полиција, полициските службеници ги испитуваат сведоците за тоа што се случило.

Тие рекле дека човек со пиштол пукал прво во воздух, а потоа и во луѓето. 

Се трага по сторителите, а на лице место има полиција и брза помош. 

Можеби ќе ве интересира

ОСКАРОВСКИ ПЛАГИЈАТ: Номиниран филм за ОСКАР со препишано сценарио

ОСКАРОВСКИ ПЛАГИЈАТ: Номиниран филм за ОСКАР со препишано сценарио

(ВИДЕО) Тепачка во живо на емисија

(ВИДЕО) Тепачка во живо на емисија

Правен хаос им се заканува на банките при наближувањето на Брегзит

Правен хаос им се заканува на банките при наближувањето на Брегзит

Над 90% од жените во Холивуд жртви на сексуални предатори

Над 90% од жените во Холивуд жртви на сексуални предатори

НА СОРОС МУ ТЕКНА: Вака планира да ги докрајчи ИТ гигантите

НА СОРОС МУ ТЕКНА: Вака планира да ги докрајчи ИТ гигантите

Стотици килограми кокаин откриени во дипломатска пошта

Стотици килограми кокаин откриени во дипломатска пошта

Ѕвездата на „Мумијата“ обвини за сексуален напад од директор на Глобусите

Ѕвездата на „Мумијата“ обвини за сексуален напад од директор на Глобусите

СКАНДАЛ: Полицаец можел да го спречи масакрот на Флорида

СКАНДАЛ: Полицаец можел да го спречи масакрот на Флорида

Фото: Џастин Трудо ја претера во Индија

Фото: Џастин Трудо ја претера во Индија