21 Август, 2017
0.1283

(ФОТО) Пукање во Шведска, тројца повредени

Објавено во: Свет 13 Август, 2017

Три лица се повредени ова утро во синдикатот во Малме, Шведска.

Двајца од повредените се во лоша состојба, објави ТАСС, повикувајќи се на весникот "Südspenska dagbladet".

Во времето на пукањето имало помеѓу 70 и 100 луѓе во објектот. 

Местото е обезбедено од полицијата.

Според портпаролот на локалната полиција, полициските службеници ги испитуваат сведоците за тоа што се случило.

Тие рекле дека човек со пиштол пукал прво во воздух, а потоа и во луѓето. 

Се трага по сторителите, а на лице место има полиција и брза помош. 

Можеби ќе ве интересира

Оваа земја објави водич за заштита од терористички напади

Оваа земја објави водич за заштита од терористички напади

СИТЕ ГО БАРАА: Тој е жртва на нападите во Барселона

СИТЕ ГО БАРАА: Тој е жртва на нападите во Барселона

(ВИДЕО) 14 СЕКУНДИ ДО СМРТТА: Моментот кога рускиот полицаец го уби крвникот

(ВИДЕО) 14 СЕКУНДИ ДО СМРТТА: Моментот кога рускиот полицаец го уби крвникот

(ФОТО+ВИДЕО) ГОРИ ЗЕМЈАТА: Веќе две недели пожар беснее на Гренланд

(ФОТО+ВИДЕО) ГОРИ ЗЕМЈАТА: Веќе две недели пожар беснее на Гренланд

(ВИДЕО) СЕ ОГЛАСИ МАЈКАТА НА МОНСТРУМОТ ОД БАРСЕЛОНА: Еве што порачува

(ВИДЕО) СЕ ОГЛАСИ МАЈКАТА НА МОНСТРУМОТ ОД БАРСЕЛОНА: Еве што порачува

СТАТИСТИКА: Во кои земји луѓето живеат најдолго?

СТАТИСТИКА: Во кои земји луѓето живеат најдолго?

Дали нападот во Барселона ќе отвори политичка пандорина кутија?

Дали нападот во Барселона ќе отвори политичка пандорина кутија?

ЌЕ СЕ ПРЕДАДАТ ИЛИ ЌЕ БИДАТ УБИЕНИ: Се види битка за бастионот на „Исламска држава“

ЌЕ СЕ ПРЕДАДАТ ИЛИ ЌЕ БИДАТ УБИЕНИ: Се види битка за бастионот на „Исламска држава“

ИМАЛЕ КОБЕН ПЛАН: Терористите во Барселона имале три мети, но се премислиле

ИМАЛЕ КОБЕН ПЛАН: Терористите во Барселона имале три мети, но се премислиле