20 Ноември, 2017
0.3686
    ADIN 550    0%     ALK 7387.5    -0.29%     GRNT 825.36    -0.67%     KMB 2700    -0.04%     MPT 27000.21    -2.81%     MTUR 4101    -8.87%     OHB 4860    -2.8%     OKTA 2753    -2.97%     PPIV 39205    3%     REPL 54600    0%     STB 919.65    -1.62%     STIL 130    0%     TEL 272    0%     TETE 1850    2.78%     TPLF 1607    -2.97%     TTK 812.95    -0.74%     UNI 1905    -0.01%     VITA 7500    0%

(ФОТО) Штеди по 800 долари месечно за патување - како?

Објавено во: Стил 13 Септември, 2017

Дваесет годишната модна блогерка Брајди Вилкинс од Лондон, штеди на дневни оброци и на превоз за да патува. 

„Не размислувам два пати какви санкции себе си воведувам. Ако сакате нешто како што јас сакам патувања, откажувањата не му пречат на вашиот ум. Патувањата ме менуваат и сакам да запознам нови краеви на светот. Тоа ме прави комплетна личност“ - вели девојката. 

Успева месечно да заштеди 800 долари, а парите подоцна ги троши во луксузни хотели. 

Досега посетила 10 земји, а во план и се да ги посети Копенхаген. Лос Анџелес и Мексико. 

„Имам поголема самодоверба. Бев повеќе пати сама на еднонеделен одмор“ - ракажува блогерката. 

Таа вели дека не мора да штедите со месеци, но ако навистина сакате нешто ќе направите тоа да се случи. 


Можеби ќе ве интересира

Не откривај си ја душата пред сите!

Не откривај си ја душата пред сите!

Боби Мојсовски: Се разочарав од музиката, засега имам втора пасија

Боби Мојсовски: Се разочарав од музиката, засега имам втора пасија

Катерина Ангеловска: „Биди најдобра верзија од себе“

Катерина Ангеловска: „Биди најдобра верзија од себе“

(ГАЛЕРИЈА) Серена Вилијамс и милионерот Алексис Ованнан за раскошната свадба платија 1 милион долари

(ГАЛЕРИЈА) Серена Вилијамс и милионерот Алексис Ованнан за раскошната свадба платија 1 милион долари

СТАТУСОТ НА МАРИНА ЗА КОЈ ЗБОРУВА РЕГИОНОТ: „Џабе ти е голема платата, ако на крај си дојдеш дома во празен стан!

СТАТУСОТ НА МАРИНА ЗА КОЈ ЗБОРУВА РЕГИОНОТ: „Џабе ти е голема платата, ако на крај си дојдеш дома во празен стан!

(ГАЛЕРИЈА) „Меморија“ ни ги наполни срцата

(ГАЛЕРИЈА) „Меморија“ ни ги наполни срцата

Фолксваген ќе инвестира 34 милијарди евра во електрични автомобили и беспилотни возила

Фолксваген ќе инвестира 34 милијарди евра во електрични автомобили и беспилотни возила

Кинезите ја направиле првата трансплантација на глава

Кинезите ја направиле првата трансплантација на глава

Се продава парче од свадбената торта на Доналд Трамп и Меланија

Се продава парче од свадбената торта на Доналд Трамп и Меланија