23 Септември, 2017
0.4066
    ALK 7297.6    -0.03%     GRNT 870    -0.99%     KMB 2883.3    -1.59%     KPSS 485    -2.81%     KVAS 10670    -3%     MPT 30201    -2.58%     MTUR 4700    2.17%     OKTA 3300    10%     PKB 14500    0.07%     RZUS 120    -1.64%     SBT 2219.26    -0.89%     STB 938.54    -1.78%     STIL 134    3.08%     TEL 279    -0.49%     TNB 13300    0.4%     TPLF 1601    -0.32%     TTK 776    -3%

(ФОТО) Штеди по 800 долари месечно за патување - како?

Објавено во: Стил 13 Септември, 2017

Дваесет годишната модна блогерка Брајди Вилкинс од Лондон, штеди на дневни оброци и на превоз за да патува. 

„Не размислувам два пати какви санкции себе си воведувам. Ако сакате нешто како што јас сакам патувања, откажувањата не му пречат на вашиот ум. Патувањата ме менуваат и сакам да запознам нови краеви на светот. Тоа ме прави комплетна личност“ - вели девојката. 

Успева месечно да заштеди 800 долари, а парите подоцна ги троши во луксузни хотели. 

Досега посетила 10 земји, а во план и се да ги посети Копенхаген. Лос Анџелес и Мексико. 

„Имам поголема самодоверба. Бев повеќе пати сама на еднонеделен одмор“ - ракажува блогерката. 

Таа вели дека не мора да штедите со месеци, но ако навистина сакате нешто ќе направите тоа да се случи. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Се изнајмува куќа со необичен поглед

(ВИДЕО) Се изнајмува куќа со необичен поглед

Чудесни места кои никогаш нема да ви дозволат да ги посетите

Чудесни места кои никогаш нема да ви дозволат да ги посетите

(ФОТО+ВИДЕО) Ова е најживописната земја во југоисточна Азија

(ФОТО+ВИДЕО) Ова е најживописната земја во југоисточна Азија

(ВИДЕО) Како изгледа комплексот на Трамп по ураганот?

(ВИДЕО) Како изгледа комплексот на Трамп по ураганот?

(ФОТО) 10 места кои туристите ги обожаваат, но може да бидат „збришани“ од земјата

(ФОТО) 10 места кои туристите ги обожаваат, но може да бидат „збришани“ од земјата

За 78 дена со велосипед го обиколил светот

За 78 дена со велосипед го обиколил светот

Најдобри дестинации за студентски патувања

Најдобри дестинации за студентски патувања

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ: Еве колку време од животот ќе загубите поминувајќи го на Фејсбук

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ: Еве колку време од животот ќе загубите поминувајќи го на Фејсбук

Фази кои секоја жена ги поминува во кариерата

Фази кои секоја жена ги поминува во кариерата