28 Јули, 2017
0.1451

(ФОТО) Уметник ја отслика суровата реалност на денешното општество

Објавено во: Стил 15 Јули, 2017

Ништо не е совршено, па ни модерното општество. Постојат многу работи кои се проблематични, а дури и кога ги забележуваме не сме премногу брзи во нивно решавање. Ал Марген, илустратор од Буенос Ајрес , направил серија невројатни цртежи кои ги прикажуваат сите проблеми на денешното општество.

Фотографиите кои се посилни од зборови се воедно и провокативни, а авторот е многу критичен кон содржината на цртежите и без малку ублажување ја прикажува денешната ситуација.

Погледнете сами:Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Летувате на Ситонија? Ова се плажи на вториот крак кои не смеете да ги одминете!

(ФОТО) Летувате на Ситонија? Ова се плажи на вториот крак кои не смеете да ги одминете!

ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН ПРОГНОЗИРА: Ќе исчезнат 80% од работните места

ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН ПРОГНОЗИРА: Ќе исчезнат 80% од работните места

Видео: Топ 10 дестинации за патување според Ричард Брансон

Видео: Топ 10 дестинации за патување според Ричард Брансон

Успешно решавање на конфликти - вештина на најдобрите менаџери

Успешно решавање на конфликти - вештина на најдобрите менаџери

На необично место закачил оглас за апартмани

На необично место закачил оглас за апартмани

Не се професионални моделки но, покажаа огромна женственост

Не се професионални моделки но, покажаа огромна женственост

(ГРАФИКА) Омилената социјална мрежа на Трамп губи корисници во САД

(ГРАФИКА) Омилената социјална мрежа на Трамп губи корисници во САД

(ФОТО) Сино море, бел камен, волшебни плажи -ова ќе го најдете само на Крф

(ФОТО) Сино море, бел камен, волшебни плажи -ова ќе го најдете само на Крф

ПСИХОЛОЗИТЕ ПОРАЧУВААТ: Еве што ви се случува ако работите и на одмор

ПСИХОЛОЗИТЕ ПОРАЧУВААТ: Еве што ви се случува ако работите и на одмор