18 Декември, 2017
0.4182
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

(ФОТО+ВИДЕО) ХИТ: Српски сајт му дава предлози на Дачиќ кои песни да им ги пее на Трамп и Меркел

Објавено во: Балкан 11 Октомври, 2017

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ синоќа му ја пееше „Осман Ага“ на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган кој е во посета на Србија. 

Станува збор за песна која на овие простори ја популаризираше пејачот Мухарем Сербезовски. 

Српскиот сајт Еспресо му советува на Дачиќ кои песни да им ги пее на американскиот претседател, Доналд Трамп и на германската канцеларка, Ангела Меркел. 

Според сајтот, за Трамп треба да отпее песна од Елвис Присли затоа што тој во САД уште е популарен.  Нивна препорака е да ја пее "It's now or never". 

За Меркел советуваат да ја пее Данке Дојчланд. За претседателот на Мексико, Енрике Пења Нието препораката е „Деспасито“. Инаку, Дачиќ досега освен српски, пееше и грчки песни, но и италијанската „О соле мио“ пред дипломати. 


Можеби ќе ве интересира

СРБИН ВО БЕЛГИЈА: Никогаш нема да се вратам во Србија, овде немаат комплекси

СРБИН ВО БЕЛГИЈА: Никогаш нема да се вратам во Србија, овде немаат комплекси

Се преврте рингишпил во Сараево - има ли повредени?

Се преврте рингишпил во Сараево - има ли повредени?

(ВИДЕО) ШОК ВО ДУБРОВНИК: Eве што исфрли силниот ветер од морето

(ВИДЕО) ШОК ВО ДУБРОВНИК: Eве што исфрли силниот ветер од морето

Грчката црква ја моли БПЦ да се откаже од улогата мајка црква на МПЦ

Грчката црква ја моли БПЦ да се откаже од улогата мајка црква на МПЦ

Нови правила за Црногорските плажи: Нема веќе плаќање влез и лежалки

Нови правила за Црногорските плажи: Нема веќе плаќање влез и лежалки

БУТAРИС ЗА ИМЕТО: Работите се зрели и би можело да се дојде до решение

БУТAРИС ЗА ИМЕТО: Работите се зрели и би можело да се дојде до решение

Што разговараа Јотова и Колиас Царуха за името на Македонија?

Што разговараа Јотова и Колиас Царуха за името на Македонија?

Групата во која имало и Македонец добиле по 10.000 евра да направат нереди кај „Гробари“!?

Групата во која имало и Македонец добиле по 10.000 евра да направат нереди кај „Гробари“!?

Србија ќе го „избрише“ името Македонија ако земјава го поддржи Косово за УНЕСКО?

Србија ќе го „избрише“ името Македонија ако земјава го поддржи Косово за УНЕСКО?