18 Февруари, 2018
0.3911
    ALK 7998.4    -0.03%     GRNT 820    0.49%     KMB 3323.14    -0.67%     MKSD 239    19.5%     MPT 29500    0%     MTUR 4199    -0.02%     OHB 5050    0%     OKTA 3700    2.78%     RMDEN16 94.8    0%     RZLV 53    -1.05%     RZUS 134    -0.56%     SBT 2101    -1.82%     STB 940.57    0.06%     STIL 144.97    -0.02%     TEL 300    1.35%     TETE 2170    2.79%     TPLF 1627.92    4.65%

(ФОТО+ВИДЕО) НЕСРЕЌА КАЈ АЛЕКСАНДРИЈА: Се судрија два воза

Објавено во: Свет 11 Август, 2017

Повеќе од 36 лица се загинати, а над 100 се повредени во судир на два воза во Египет. 

Возовите денеска се судриле во близина на градот Александрија. Според извештаите, еден од возовите патувал од главниот град Каиро, а другиот од Порт Саид на северниот дел на Суецкиот канал. Во извештаите на државната телевизија во кои се цитираат претставници на Министерството за транспорт стои дека несреќата најверојатно е предизвикана поради дефект на еден од возовите.


Во Египет во последните години се случија повеќе несреќи. Во 2002 година се запали воз што сообраќаше на југот на земјата при што загинаа повеќе од 360 луѓе.

Медиумите пренесуваат дека железниците во земјата се во многу лоша состојба. 

Можеби ќе ве интересира

Пожар во Лондон

Пожар во Лондон

Скандал во Москва: Замрзнало и починало тригодишно девојче

Скандал во Москва: Замрзнало и починало тригодишно девојче

Постоело ли предупредување за настанот од Флорида?

Постоело ли предупредување за настанот од Флорида?

(ВИДЕО) ЕВАКУАЦИЈА ВО ВЕЛС: Посилен земјотрес ја погоди Велика Британија

(ВИДЕО) ЕВАКУАЦИЈА ВО ВЕЛС: Посилен земјотрес ја погоди Велика Британија

Ќе расте ли криминалот со криптовалутите?

Ќе расте ли криминалот со криптовалутите?

Се урна хеликоптерот на мексиканскиот министер за внатрешни работи, неколкумина мртви

Се урна хеликоптерот на мексиканскиот министер за внатрешни работи, неколкумина мртви

Плејбој модел Карен Мекдугал со детали за аферата со Трамп

Плејбој модел Карен Мекдугал со детали за аферата со Трамп

САД уби петмина Руси во Сирија, односите со Русија вжештени

САД уби петмина Руси во Сирија, односите со Русија вжештени

Војската назад на улиците на Рио де Женеиро

Војската назад на улиците на Рио де Женеиро