21 Септември, 2017
0.1995

(ФОТО+ВИДЕО) ВАКА ИЗГЛЕДА ЧИЛЕ ПОД СНЕГ: Врнежите доведоа до колапс

Објавено во: Свет 16 Јули, 2017

Чилеанската престолнина Сантијаго е под снег во јули и тоа предизвика хаос. 

Снежната покривка достигна и до 53 цм. 

Едно лице загина, две се повредени, додека скоро 300.000 луѓе се без струја и греење во градот. 

„Падна снег и се чувствува магична атмосфера овде во Бели и во останатите делови од Сантијаго. Ова никој не го очеквуаше“ - вели еден од жителите.

Настрада работник обидувајќи се да го исчисти мразот, а две лица се повредени кога ги удрила струја од жица. 


Метеоролозите информираа дека ова се најголеми снежни врнежи во Сантијаго од 2007 година. 

На снегот му се израдуваа децата. 


Можеби ќе ве интересира

ЗДЕЛКА ВРЕДНА 1,1 милијарда долари: Google му го зема бизнисот со паметни телефони на HTC

ЗДЕЛКА ВРЕДНА 1,1 милијарда долари: Google му го зема бизнисот со паметни телефони на HTC

(ВИДЕО) Ураганот „Марија“ го уништи и Порторико: Жителите очајни, овде нема повеќе живот!

(ВИДЕО) Ураганот „Марија“ го уништи и Порторико: Жителите очајни, овде нема повеќе живот!

Порторико во мрак по удар на ураганот Марија

Порторико во мрак по удар на ураганот Марија

Силен земјотрес стресе уште една земја

Силен земјотрес стресе уште една земја

Милионерка исчезнала пред 6 месеци, ја пронашле како бездомник

Милионерка исчезнала пред 6 месеци, ја пронашле како бездомник

(ВИДЕО) Снимка од дрон покажува колку е разорен Мексико Сити

(ВИДЕО) Снимка од дрон покажува колку е разорен Мексико Сити

(ВИДЕО) СВЕДОШТВА ОД МЕКСИКО: Плафоните пукаа, зградите се тресеа, а некои куќи беа во пламен

(ВИДЕО) СВЕДОШТВА ОД МЕКСИКО: Плафоните пукаа, зградите се тресеа, а некои куќи беа во пламен

(ВИДЕО) АПСЕЊА ВО КАТАЛОНИЈА: Тензии и протести на улиците

(ВИДЕО) АПСЕЊА ВО КАТАЛОНИЈА: Тензии и протести на улиците

(ВИДЕО) Погледнете како ги вадеа децата од срушено училиште во Мексико

(ВИДЕО) Погледнете како ги вадеа децата од срушено училиште во Мексико