17 Декември, 2017
0.5397
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

ГАЛЕРИЈА - Громовци, гдомовци и тврдокорни меѓу главните на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Објавено во: Македонија, Галерија 28 Ноември, 2017

На протестот пред Кривичен суд денеска се појавија повеќе политичари, членови на ВМРО-ДПМНЕ и симпатизери. Повеќето од нив се членови на различните неформални и формални здруженија, коалициони партнери и движења кои најжестоко го поддржуваа досега Никола Груевски и неговите политики.

На демонстрантите им се приклучија екс премиерот, Никола Груевски, поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, поранешниот градоначалник на Карпош, Стевче Јакимовски, поранешниот министер Спиро Ристовски и Оливер Андонов,  актерот Тони Михајловски, пратеникот Панчо Минов и други. Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека денешните апсења се политички прогон. 

ФОТО ФАКТОРМожеби ќе ве интересира

Да се стави крај на масовно убивање на кучиња, побараа разни здруженија

Да се стави крај на масовно убивање на кучиња, побараа разни здруженија

Со каква казна ќе се соочи полицаецот кој го сликна Чавков во Шутка?

Со каква казна ќе се соочи полицаецот кој го сликна Чавков во Шутка?

Зошто СЈО се премисли: Седиштето на ВМРО ДПМНЕ нема да се замрзне?

Зошто СЈО се премисли: Седиштето на ВМРО ДПМНЕ нема да се замрзне?

Веќе познато кој ќе седне во министерската фотелја за здравство?

Веќе познато кој ќе седне во министерската фотелја за здравство?

Централен штаб на Внатрепартиска иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Централен штаб на Внатрепартиска иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ВЕЧЕРВА ФАКТОР МАГАЗИН: До кога здравството ќе биде клинички случај?

(ВИДЕО) ВЕЧЕРВА ФАКТОР МАГАЗИН: До кога здравството ќе биде клинички случај?

2018 КЛУЧНА ЗА ПРОЦЕСОТ НА ПРИСТАПУВАЊЕ ВО ЕУ: Лидерите од Балканот утре на неформална вечера во Брисел

2018 КЛУЧНА ЗА ПРОЦЕСОТ НА ПРИСТАПУВАЊЕ ВО ЕУ: Лидерите од Балканот утре на неформална вечера во Брисел

ДОКТОРСКИ СОВЕТИ: Помагаат ли маските во заштита од загадениот воздух?

ДОКТОРСКИ СОВЕТИ: Помагаат ли маските во заштита од загадениот воздух?

По десетти пат марш на црвените чадори! Сексуалните работници мета на насилство и дискриминација

По десетти пат марш на црвените чадори! Сексуалните работници мета на насилство и дискриминација