24 Октомври, 2017
0.6689

(ГАЛЕРИЈА) Фудбалерите на Реал Мадрид пристигнаа во Скопје

Објавено во: Македонија, Галерија 07 Август, 2017

Фудбалерите на Реал Мадрид пристигнаа во Скопје, а се очекува да допатува и екипата на Манчестер Јунајтед. Во пресрет на утрешниот натпревар двете екипи вечерва ќе одржат отворени тренинзи. На арената Филип Втори прв ќе тренира Манчестер Јунајтед, со почеток во 17:30 часот, а тренингот на Реал Мадрид ќе започне во 19:30.

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

„Вратарите“ Мукоски и Василевски на распит во обвинителството за 27 април

„Вратарите“ Мукоски и Василевски на распит во обвинителството за 27 април

Грујевски и Бошковски денес пред грчки суд

Грујевски и Бошковски денес пред грчки суд

Екс пратеникот Васко Наумовски со поддршка на реформаторите

Екс пратеникот Васко Наумовски со поддршка на реформаторите

Павле Богоевски: Не власта, туку органите на прогон прислушуваат

Павле Богоевски: Не власта, туку органите на прогон прислушуваат

Македонија кон ЕУ и НАТО: Ние направивме силен напор, сега вие сте на ред

Македонија кон ЕУ и НАТО: Ние направивме силен напор, сега вие сте на ред

СТУДЕН БРАН: Каде „истури“ најмногу дожд денеска?

СТУДЕН БРАН: Каде „истури“ најмногу дожд денеска?

Дури беа на власт за ВМРО ДПМНЕ прислушуваа странски служби, сега ги прислушувале домашни

Дури беа на власт за ВМРО ДПМНЕ прислушуваа странски служби, сега ги прислушувале домашни

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Владата го одбележа 23 октомври - Обврска за подобар живот

Владата го одбележа 23 октомври - Обврска за подобар живот