22 Јануари, 2018
0.4703
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%     ZPKO 2700    -0.37%

(ГАЛЕРИЈА) Јанева: Продолжуваме со работа, за нас рокот 1 јули ништо не значи

Објавено во: Македонија, Галерија 29 Јуни, 2017

Обвинителката Катица Јенева денеска изјави дека рокот ништо не значи и дека ќе продолжат со работа. 

Таа се надева дека ќе имаат шанса да се занимаваат и во иднина со случаите на корупција. Јанева рече дека денеска и утре предметите ќе се носат во судот. 

Додава дека ако некој осум години незкаонски финансирал кампаља, потребно е повеќе време за тој случај. 

„Предметот „Талир“ треба да оди, откако ќе се истражат сите дејствија, откако ќе се приберат сите докази, треба да се извршат вештачења од независни експерти“ - вели Јанева. 

„Таргет“ и „Тврдина“ се споени во едно, додаде Јанева. 

Обвинителката вели дека има уште многу индиции за сторен криминал. Таа објасни дека истрага за високи функционери на ДУИ не е отворена како што се пишуваше во дел од медиумите. Јанева вели дека продолжуваат со работа и за нив 1 јуни ништо не значи. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Судењето одложено: Што ќе утврдуваат вештаците за дедото на починатата Тамара?

Судењето одложено: Што ќе утврдуваат вештаците за дедото на починатата Тамара?

Шекеринска ја отвори обуката за градење интегритет за највисокото раководство на МО и АРМ

Шекеринска ја отвори обуката за градење интегритет за највисокото раководство на МО и АРМ

Како до поголема транспарентност за службените патувања во странство?

Како до поголема транспарентност за службените патувања во странство?

МНР ги осуди политиките на омраза и нетрпение на протестите во Солун

МНР ги осуди политиките на омраза и нетрпение на протестите во Солун

Македонија најверојатно без Лазаров до крајот на првенството

Македонија најверојатно без Лазаров до крајот на првенството

Проф.Силјановска: Македонија да понуди можни прифатливи имиња, наместо да се однесува како дете чекајќи „кумот“ Нимиц да не крсти

Проф.Силјановска: Македонија да понуди можни прифатливи имиња, наместо да се однесува како дете чекајќи „кумот“ Нимиц да не крсти

ВЕТОТО НА ИВАНОВ: Државнички потег или саботажа ?

ВЕТОТО НА ИВАНОВ: Државнички потег или саботажа ?

На дедото на Тамара денес ќе му се суди за обидот за атентат врз Тодоров

На дедото на Тамара денес ќе му се суди за обидот за атентат врз Тодоров

БУГАРСКОТО ВМРО: „Грци, не сте сосема во право за името Македонија“

БУГАРСКОТО ВМРО: „Грци, не сте сосема во право за името Македонија“