21 Ноември, 2017
0.4615
    ADIN 540    -1.82%     ALK 7350    -0.51%     BESK 10300    0%     CEVI 912    0%     FERS 57750    -2.94%     GRNT 801    -2.95%     KJUBI 1400    -2.78%     KMB 2700    0%     LOTO 600    0%     MPT 26900    -0.37%     MTUR 4224    3%     OHB 4851.54    -0.17%     REPL 54800    0.37%     RMDEN11 96    -0.62%     RMDEN13 96.4    1.47%     RMDEN15 95    0.05%     STBP 600    -0.17%     TETE 1938    4.76%     TNB 13500    -0.01%     TTK 816    0.38%     UNI 1905    0%     ZPKO 2600    -2%

(ГАЛЕРИЈА) Македонската филхармонија го наполни градскиот парк

Објавено во: Галерија 23 Јуни, 2017

Манифестацијата „Види музика, слушни слика, добиј книга“ синоќа го наполни Градскиот парк во Скопје а музиката на „Пинк флојд“ исполнета од Македонската филхармонија и диригентот Џијан Емин ги размрдаа присутните.

На големи платна сликаа уметниците Јулијана Гешовска и Илија Спасовски-Чендо, а посетителите добија бесплатен примерок од книгата „За одењето по мраз“ од Вернер Херцог.

ФОТО: Фактор

Можеби ќе ве интересира

(ГАЛЕРИЈА) Хан: Maкедонија е пример за регионална соработка

(ГАЛЕРИЈА) Хан: Maкедонија е пример за регионална соработка

(ГАЛЕРИЈА) „Меморија“ ни ги наполни срцата

(ГАЛЕРИЈА) „Меморија“ ни ги наполни срцата

(ГАЛЕРИЈА) Томислав Кежаровски ја промовираше својата прва книга „Живот во кутија“

(ГАЛЕРИЈА) Томислав Кежаровски ја промовираше својата прва книга „Живот во кутија“

(ГАЛЕРИЈА) Премиерот доби покана за Нова година да оди во Солун, Заев вели ќе размисли

(ГАЛЕРИЈА) Премиерот доби покана за Нова година да оди во Солун, Заев вели ќе размисли

(ГАЛЕРИЈА) Кој си носи чадорче не го наврнува

(ГАЛЕРИЈА) Кој си носи чадорче не го наврнува