22 Јануари, 2018
0.4849
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%     ZPKO 2700    -0.37%

(ГАЛЕРИЈА) Македонската филхармонија го наполни градскиот парк

Објавено во: Галерија 23 Јуни, 2017

Манифестацијата „Види музика, слушни слика, добиј книга“ синоќа го наполни Градскиот парк во Скопје а музиката на „Пинк флојд“ исполнета од Македонската филхармонија и диригентот Џијан Емин ги размрдаа присутните.

На големи платна сликаа уметниците Јулијана Гешовска и Илија Спасовски-Чендо, а посетителите добија бесплатен примерок од книгата „За одењето по мраз“ од Вернер Херцог.

ФОТО: Фактор

Можеби ќе ве интересира

(ГАЛЕРИЈА) Даниел Дончевски: Од девет обиди, по петти пат крстот е во мои раце

(ГАЛЕРИЈА) Даниел Дончевски: Од девет обиди, по петти пат крстот е во мои раце

(ГАЛЕРИЈА) СТОЛТЕНБЕРГ: Морам да ја исклучам опцијата за влез со привремена референца

(ГАЛЕРИЈА) СТОЛТЕНБЕРГ: Морам да ја исклучам опцијата за влез со привремена референца

Со високи воени почести дочекан Столтенберг пред Владата

Со високи воени почести дочекан Столтенберг пред Владата

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти