24 Октомври, 2017
0.3899
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

(ГАЛЕРИЈА) Вардар немоќен пред силниот Зенит

Објавено во: Галерија 15 Септември, 2017

5-0 загуби вчера Вардар од Зенит.

Рускиот противник се покажа како подобар противник и заслужено си замина од Националната Арена „Филип Втори“ со победа.

Првите три гола во првото полувреме укажуваа дека рускиот тим ќе ја грабне титулата од немоќниот Вардар.

ФОТО: ФАКТОР

Можеби ќе ве интересира

(ГАЛЕРИЈА) Реал Сосиедад води на мечот со Вардар

(ГАЛЕРИЈА) Реал Сосиедад води на мечот со Вардар

(ГАЛЕРИЈА) Средба на Заев со црногорскот премиер Марковиќ: Поддршка Македонија да стане 30-та земја членка на НАТО

(ГАЛЕРИЈА) Средба на Заев со црногорскот премиер Марковиќ: Поддршка Македонија да стане 30-та земја членка на НАТО

(ГАЛЕРИЈА) Колкава е излезноста на ниво на Македонија до 13 часот?

(ГАЛЕРИЈА) Колкава е излезноста на ниво на Македонија до 13 часот?