24 Јануари, 2018
0.7874
    ALK 7791.42    1.09%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3094.21    0.45%     MPOL 255    -9.65%     MPT 28001.2    -2.96%     MTUR 4282    2.98%     OKTA 3420    6.88%     PPIV 37500    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2100.85    1%     STIL 150    0.14%     TKVS 3100    -0.19%     TNB 13299.93    0.54%     TTK 998.57    2.55%     ZILU 212    6%     ZPKO 2706.43    0.24%

Ги носиме западноевропските трендови на дигитален маркетинг на регионалниот пазар – DAMconf 2017

Објавено во: Мои пари 09 Октомври, 2017

Без разлика дали сте професионалец во областа на дигиталниот маркетинг и огласување или сте едноставно само ентузијаст за оваа тема, имаме одлична вест за вас.

Овој ноември, Загреб по четврти пат ќе биде домаќин на DAMconf конференцијата каде ќе гостуваат светски познати професионалци од областа на дигиталниот маркетинг. DAMconf претставува една од од најпосетуваните конференции во регионот на тема дигитален маркетинг и адвертајзинг и е одлична прилика за запознавање со најновите дигитални трендови како и со највлијателните професионалци од маркетинг индустријата, брендови и претставништва на технолошки компании кои едноставно не смеат да се пропуштат.


DAMConf е сеопфатна конференција за дигитален маркетинг и огласување во регионот на југоисточна Европа. Секоја година организаторите носат говорници од западноевропските пазари кои на регионалните професионалци во живо им ги претставуваат реалните можности кои ги нуди дигиталниот маркетинг.

Картите за DAMConf моментално се продаваат по Early Bird цена, а по оваа поволна цена ќе можат да се купат до крајот на септември (купи карта). Главна тема на овогодинешната конференција е Како иновациите во технологијата го движат дигиталниот маркетинг.

Посетителите ќе имаат можност да ги видат последните маркетиншки трендови, вклучувајќи вештачка интелигенција, дигитално плаќање и други иновации кои се однесуваат на предизвиците на денешната маркетинг идустрија.

Говорниците на DAMconf се професионалци во областа на дигитаниот маркетинг кои доаѓаат како од западноевропските земји така и од регионот. Така посетителите ќе имаат можност да слушнат и видат претставници од највлијателните светски агенции како што се Manning Gottlieb OMD, Shazam, Coca-Cola и други брендови со успешна дигитална стратегија.

Главен медиумски партнер на овогодинешниот DAMconf е Nova TV, пионер во дигиталните содржини во регионот. Покрај медиумската поддршка, за програмата на конференцијата ќе допринесат и интересните теми и трендовите поврзани со дигиталните канали. Организатор на конференцијата е ClickAttack, најголемата мобилна огласувачка мрежа во регионот.

DAMconf ќе се одржи на 16 ноември во просториите на City Plaza Zagreb (поранешен Hypo centar). Картите се во продажба и можат да се купат на веб страната на DAMconf каде што може да се дознаат и повеќе детали во врска со конференцијата – www.damconf.com

Можеби ќе ве интересира

Нина и Жаре влегоа во најелитното друштво на Forbes

Нина и Жаре влегоа во најелитното друштво на Forbes

ЕДНА ОД НАЈЗАБАВНИТЕ ЕМИСИИ: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

ЕДНА ОД НАЈЗАБАВНИТЕ ЕМИСИИ: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Populast.com, сајт за следење на вирални содржини на социјалните мрежи

Populast.com, сајт за следење на вирални содржини на социјалните мрежи

25 години посветеност на УСАИД за почитување на човековите права во Македонија

25 години посветеност на УСАИД за почитување на човековите права во Македонија

Доделена главната награда од наградната игра „Happy Monday“ за корисниците на Mastercard платежните картички

Доделена главната награда од наградната игра „Happy Monday“ за корисниците на Mastercard платежните картички

Во манијата со крипто-валути, сите заборавија на овој гигант кој соборува рекорди

Во манијата со крипто-валути, сите заборавија на овој гигант кој соборува рекорди

(ВИДEO) „Фчерашни новости“: Ќе си ја заврши ли конечно Нимиц работата?

(ВИДEO) „Фчерашни новости“: Ќе си ја заврши ли конечно Нимиц работата?

Last Minute Sale со попусти до 70%

Last Minute Sale со попусти до 70%

„Фчерашни новости“: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла

„Фчерашни новости“: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла