23 Октомври, 2017
0.4006
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Годината ќе мине, денот никако – Досие Жарко Лаушевиќ

Објавено во: Стил 06 Октомври, 2017

„Сега знам зошто некој пишува во затвор. Тоа е длабока потреба да се докаже некаде, и покрај тоа што е врзан. Да гледа и со згазнато светло. Да се движи и со фатени нозе. Гладен да си го гали стомакот. Да пркоси на затворската логика“. Вака пишува Лаушевиќ во неговата книга „ Годината ќе мине, денот никако “.

Прославениот актер низ својот горчлив дневник на затворските денови, ги разоткри моментите од неговата бурна биографија. Неговата кариера беше навистина импозантна и возбудлива. Животот пак го донесе до еден зол момент на судбината.

Кога имал 16 години посакал да стане актер. Својот сон го реализирал на 22 години, кога ја одигрува својата прва филмска улога.

Целиот текст на zenskimagazin.mk. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

Жените контролори се редок вид кај нас

Жените контролори се редок вид кај нас

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни