19 Август, 2017
0.1111

Хали Бери: Кога бев бездомничка мајка ми не ми даваше пари

Објавено во: Стил 12 Август, 2017

Атрактивната холивудска актерка Хали Бери открива дека еден период од животот го поминала како бездомничка. Таа на 18 годишна возраст се преселила во големиот град Њујорк но, немала работа и престојувала во центар за бездомници. 

За тој период барала пари од нејзината мајка, но таа одбила да и прати помош. Тешката ситуација ја натерала да најде начин за успех и сега вели дека не и замерува на мајка и за тоа и е благодарна. 

Хали Бери ја доби најпрестижната награда Оскар но, во последните години кариерата не и оди во нагорна линија појавувајќи се во многу лоши филмски остварувања.

Можеби ќе ве интересира

Oва се туристички атракции за чие разгледување се чека со часови

Oва се туристички атракции за чие разгледување се чека со часови

Кои нации најмногу патуваат и каде?

Кои нации најмногу патуваат и каде?

(ВИДЕО) На оваа плажа влезот е 100 евра, еве зошто

(ВИДЕО) На оваа плажа влезот е 100 евра, еве зошто

Остров кој пола година припаѓа на една држава, а пола на друга

Остров кој пола година припаѓа на една држава, а пола на друга

Туристите се соочуваат со 10 години затвор во Тајланд за ова...

Туристите се соочуваат со 10 години затвор во Тајланд за ова...

Ема Стоун ги предводи најплатените актерки во Холивуд

Ема Стоун ги предводи најплатените актерки во Холивуд

(ВИДЕО) На остров 37 години садел дрвја и направил тропски рај

(ВИДЕО) На остров 37 години садел дрвја и направил тропски рај

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на сиромашни

Адвокат се откажал од милиони и станал учител на сиромашни

Кои народи трошат најмногу пари на патување?

Кои народи трошат најмногу пари на патување?