17 Декември, 2017
0.6056
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Интервју Билјана Дебарлиева: Правото го замени со телевизија

Објавено во: Стил 06 Декември, 2017

Убава и насмеана. Спокојна и со перфектна дикција. Така ја препознаваат Билјана Дебарлиева. По професија е правник. Но, правото го замени со телевизискиот екран. Почна случајно, а остана нејзин професионален избор. Сака книги, патувања, па и да свири на клавир. Мајка на две прекрасни деца Ана и Мики. Вљубена во својот сопруг. Билјана ни раскажува за себе денес на Женски Магазин.

Женски Магазин Кој е поголем предизвик за вас на телевизија, вести или емисија?

Дебарлиева Во мојата 24-годишна кариера поминав низ многу ТВ проекти, најразлични емисии, снимање прилози на терен, едукативни, контактни, музички, а секако и информативни, т.е. како презентер на вести. И тоа секогаш било или наизменично или по неколку обврски во исто време во трите медиуми во кои сум работела досега. Во секој случај, барем за мене лично, поголем предизвик се емисиите, затоа што во нив сама го осмислувам она што е финален производ. Само во тој случај можам да ја изразам мојата креативност, да внесам нешто што е мој личен белег. Во презентерството, ако го работиш истото подолг период, барем за мене, станува сувопарно, затоа што го презентираш она што некој друг го смисли и го напишал. Преку емисиите стекнуваме нови пријателства со луѓе од најразлични профили, а при самата подготовка учам и осознавам и нови нешта и работи.

Целото интервју прочитајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Aко уште не сте успеале можеби ве „кочи“ некоја од овие 13 навики

Aко уште не сте успеале можеби ве „кочи“ некоја од овие 13 навики

(ФОТО) ПЛАНЕТАТА СЈАЕ ВО ПРАЗНИЧНА ТРЕСКА: Најубаво украсени градови ширум светот!

(ФОТО) ПЛАНЕТАТА СЈАЕ ВО ПРАЗНИЧНА ТРЕСКА: Најубаво украсени градови ширум светот!

(ФОТО) МОСТ ВО ФОРМА НА ПРСТЕН: Каде се наоѓа ова уникатно архитектонско чудо?

(ФОТО) МОСТ ВО ФОРМА НА ПРСТЕН: Каде се наоѓа ова уникатно архитектонско чудо?

ИНТЕРВЈУ-ИНДИРА КАСТРАТОВИЌ: Со другарките од „Кометал“ сè уште играм ракомет

ИНТЕРВЈУ-ИНДИРА КАСТРАТОВИЌ: Со другарките од „Кометал“ сè уште играм ракомет

Видео: Вакво братче секој би посакал, тргна да ја “спасува“ сестрата од боречки меч

Видео: Вакво братче секој би посакал, тргна да ја “спасува“ сестрата од боречки меч

(ВИДЕО) БИЛ НА РАБОТ НА СМРТТА И ГО ИСКУСИЛ РАЈОТ: Неврохирург тврди дека му се случило чудо!

(ВИДЕО) БИЛ НА РАБОТ НА СМРТТА И ГО ИСКУСИЛ РАЈОТ: Неврохирург тврди дека му се случило чудо!

Интервју Сузана Јошевска Анастасовска: Луѓето во Македонија се настроени навивачки

Интервју Сузана Јошевска Анастасовска: Луѓето во Македонија се настроени навивачки

ИНТЕРВЈУ ДУШКО ГЕОРГИЕВСКИ: Имав само 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка

ИНТЕРВЈУ ДУШКО ГЕОРГИЕВСКИ: Имав само 11 години кога родителите ми загинаа во сообраќајка

Ако новогодишната елка ви се наоѓа на ова место во домот-ќе ви донесе пари во 2018

Ако новогодишната елка ви се наоѓа на ова место во домот-ќе ви донесе пари во 2018