17 Декември, 2017
0.4462
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

ИНТЕРВЈУ ДИМИТАР АНДОНОВСКИ: Уште ме боли смртта на татко ми

Објавено во: Стил 07 Декември, 2017

Кариерата ја започна како виолинист и дел од младите таленти на тогашната „Плеј потрага по ѕвезда“ на М2 продукција. Секогаш скромен и ненаметлив во јавноста, битолчанецот Димитар Андоновски музичката кариера ја градеше чекор по чекор, а денес е еден од најангажираните наши поп-пејачи, како вокал на бендот „Тајфата и Димитар“. Оваа година, за него беше најсреќна, пред нешто повеќе од девет месеци му се роди синот Михаил. Во интервјуто за Женски магазин, Димитар зборува за љубовта кон сопругата и синот и неговите духовни водачи. Со гордост раскажува за внукот и за сестра му Маја, но и за мајка му, неговиот најголем херој, по загубата на татко му и големата болка со која се соочил кога имал само 9 години.

Целото интервју со Димитар прочитајте го Женски магазин овде.

Можеби ќе ве интересира

Генијален трик – Повеќе нема потреба од пеглање на облеката

Генијален трик – Повеќе нема потреба од пеглање на облеката

Предупредување - Овој уред никако не го вклучувајте на продолжен кабел

Предупредување - Овој уред никако не го вклучувајте на продолжен кабел

Суровата храна е здрава: мит или вистина

Суровата храна е здрава: мит или вистина

Aко уште не сте успеале можеби ве „кочи“ некоја од овие 13 навики

Aко уште не сте успеале можеби ве „кочи“ некоја од овие 13 навики

(ФОТО) ПЛАНЕТАТА СЈАЕ ВО ПРАЗНИЧНА ТРЕСКА: Најубаво украсени градови ширум светот!

(ФОТО) ПЛАНЕТАТА СЈАЕ ВО ПРАЗНИЧНА ТРЕСКА: Најубаво украсени градови ширум светот!

(ФОТО) МОСТ ВО ФОРМА НА ПРСТЕН: Каде се наоѓа ова уникатно архитектонско чудо?

(ФОТО) МОСТ ВО ФОРМА НА ПРСТЕН: Каде се наоѓа ова уникатно архитектонско чудо?

ИНТЕРВЈУ-ИНДИРА КАСТРАТОВИЌ: Со другарките од „Кометал“ сè уште играм ракомет

ИНТЕРВЈУ-ИНДИРА КАСТРАТОВИЌ: Со другарките од „Кометал“ сè уште играм ракомет

Видео: Вакво братче секој би посакал, тргна да ја “спасува“ сестрата од боречки меч

Видео: Вакво братче секој би посакал, тргна да ја “спасува“ сестрата од боречки меч

(ВИДЕО) БИЛ НА РАБОТ НА СМРТТА И ГО ИСКУСИЛ РАЈОТ: Неврохирург тврди дека му се случило чудо!

(ВИДЕО) БИЛ НА РАБОТ НА СМРТТА И ГО ИСКУСИЛ РАЈОТ: Неврохирург тврди дека му се случило чудо!