18 Февруари, 2018
0.5771
    ALK 7998.4    -0.03%     GRNT 820    0.49%     KMB 3323.14    -0.67%     MKSD 239    19.5%     MPT 29500    0%     MTUR 4199    -0.02%     OHB 5050    0%     OKTA 3700    2.78%     RMDEN16 94.8    0%     RZLV 53    -1.05%     RZUS 134    -0.56%     SBT 2101    -1.82%     STB 940.57    0.06%     STIL 144.97    -0.02%     TEL 300    1.35%     TETE 2170    2.79%     TPLF 1627.92    4.65%

ИНТЕРВЈУ-МИЛАНКА РАШИЌ: Вистинско време е за ТВ камбек

Објавено во: Стил 05 Декември, 2017

Кога влегов во МТВ имав 19 години и многу брзо ми понудија да бидам спикер на вести. Да прифатев, ќе бев најмладиот спикер, но не се гледав себеси во таа улога. Прво, зашто не ме интересира политика, второ, зашто сум многу емотивна и тешко би останала професионална кога би читала вести за несреќи и војни и трето, зашто знаев дека сакам креативна работа во забавната индустрија и атрактивни ТВ настани.

Миланка Рашиќ е повеќе од две децении познато ТВ лице. Кариерата ја започна како водителка на бројни емисии за танц, филм и музика на МТВ, а беше дел и од фестивалските сцени на „Макфест“, „Скопски фестивал“, „Интерфест“, „Браќа Манаки“, „МАРС“, „Езерски бисери“, „КС Денс“. Коментатор е на најголемите ТВ настани: доделување на Оскари, Греми, Евровизија, Европските филмски награди, Сан Ремо, Мис на светот. Таа е една од првите која правеше интервјуа со ѕвезди како Хулио Иглесијас, Синди Крафорд и Џони Логан. Беше судија во првата сезона на „Танц со ѕвездите“. 

Целото интервју на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

ДАЛЕ ОТКАЗ И ПРОДАЛЕ СЕ ЗА ДА ПАТУВААТ ОКОЛУ СВЕТОТ: Два дена подоцна им се случило нешто за кое не ни сонувале

ДАЛЕ ОТКАЗ И ПРОДАЛЕ СЕ ЗА ДА ПАТУВААТ ОКОЛУ СВЕТОТ: Два дена подоцна им се случило нешто за кое не ни сонувале

Паметните телефони носат огромна опасност-кои се најштетни телефони?

Паметните телефони носат огромна опасност-кои се најштетни телефони?

Пронајдете мотив да се борите- бизнис совети на најуспешните

Пронајдете мотив да се борите- бизнис совети на најуспешните

НАМИБИЈА: Земја со чудни професии, а еве и зошто

НАМИБИЈА: Земја со чудни професии, а еве и зошто

Зошто не е добро да се работи 8 часа на ден?

Зошто не е добро да се работи 8 часа на ден?

(ВИДЕО) МЕСТОТО Е РАЈ: Три месеци тука нема да стапнат туристи

(ВИДЕО) МЕСТОТО Е РАЈ: Три месеци тука нема да стапнат туристи

Кој празник повеќе го празнуваме: Свети Трифун или Свети Валентин?

Кој празник повеќе го празнуваме: Свети Трифун или Свети Валентин?

Дали е време за женски James Bond?

Дали е време за женски James Bond?

Се подготвувате за зимување, но стравувате вашиот смартфон да не се заледи? Препорачуваме Samsung Galaxy S8+

Се подготвувате за зимување, но стравувате вашиот смартфон да не се заледи? Препорачуваме Samsung Galaxy S8+