21 Октомври, 2017
0.3964
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

ИСТРАЖУВАЊЕ: Кои се најмрзливите и најактивните народи во Европа?

Објавено во: Стил 10 Август, 2017

Околу 78% од возрасните во Бугарија воопшто не практикуваат физичка активност, пишува Daily Mail, наведувајќи податоци од истражување. 

Зад Бугарија се Малта, Португалија, Романија, Италија, Грција, Кипар и Полска. 

На другиот крај на листата се Швеѓаните кои се најактивни физички. 90% од возрасните во Шведска редовно ги посетуваат теретаните и спортските сали. 

Жителите на Велика Британија се наоѓаат во средината на листата која е составена врз основа на податоци за 28.000 возрасни лица во ЕУ.

Рангирањето се базираше на резултатите од истражувањето нарачано од Ladbrokes. Учесниците беа интервјуирани за тоа колку често вежбаат и колку вежбаат неделно.

Можеби ќе ве интересира

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

Жените контролори се редок вид кај нас

Жените контролори се редок вид кај нас

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете

ДАЛИ ЈА ИМАТЕ ВИСТИНСКАТА РАБОТА: Овие седум знаци покажуваат дека не е така

ДАЛИ ЈА ИМАТЕ ВИСТИНСКАТА РАБОТА: Овие седум знаци покажуваат дека не е така