18 Декември, 2017
0.4244
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Иванка Трамп повторно до Џастин Трудо

Објавено во: Свет 12 Октомври, 2017

Иванка Трамп, ќерката и советник на американскиот претседател Доналд Трамп, повторно имаше прилика да се сретне со канадскиот премиер Џастин Трудо кој медиумите го оценуваат како еден од најголемите шармери меѓу политичарите. На првата средба во Белата куќа имаше бројни коментари за воодушевувањето на Иванка од канадскиот премиер.

Сега, на Самитот на најмоќни жени кој се одржа во Вашингтон, Иванка Трамп и Џастин Трудо беа седнати на иста маса, пред да ги дадат своите говори. Американските медиуми коментираат дека двајцата имале одлична соработка иако идеите на Трудо за продолжување на НАФТА договорот таткото на Иванка најверојатно нема да ги прифати.

Џастин Трудо на Самитот говореше за значењето на женските права и ги повика лидерите да ги почитуваат истите како и да воведат соодветни политики за подобрување на состојбата. 

Иванка е една од најмоќните жени во САД бидејќи претседателот Трамп има огромна доверба во неа иако нејзината позиција како советник му донесе многу критики за непотизам во Белата куќа.

Можеби ќе ве интересира

Кинеска компанија купува милион електрични такси возила

Кинеска компанија купува милион електрични такси возила

(ВИДЕО) 6 МРТВИ ВО ТЕШКА НЕСРЕЌА: Во пад на хеликоптер загина сестрата на претседателот на Хондурас

(ВИДЕО) 6 МРТВИ ВО ТЕШКА НЕСРЕЌА: Во пад на хеликоптер загина сестрата на претседателот на Хондурас

Објавени фотографии од Вучиќ и Макрон – Вака изгледа претседателски состанок очи во очи

Објавени фотографии од Вучиќ и Макрон – Вака изгледа претседателски состанок очи во очи

(ВИДЕО) КИМ УТРЕ ЌЕ ГО ШОКИРА СВЕТОТ: Ќе ја лансира најмоќната ракета

(ВИДЕО) КИМ УТРЕ ЌЕ ГО ШОКИРА СВЕТОТ: Ќе ја лансира најмоќната ракета

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Виси на 23 кат за да се спаси од пожар

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Виси на 23 кат за да се спаси од пожар

ПАЛЕСТИНА ИЛИ ИЗРАЕЛ: Kaде ќе остане Ѕидот на плачот?

ПАЛЕСТИНА ИЛИ ИЗРАЕЛ: Kaде ќе остане Ѕидот на плачот?

Над 77.000 луѓе ги напуштија домовите - им се заканува бура

Над 77.000 луѓе ги напуштија домовите - им се заканува бура

(ВИДЕО) Русите создадоа снајперска пушка која може да ја пробие секоја балистичка плоча

(ВИДЕО) Русите создадоа снајперска пушка која може да ја пробие секоја балистичка плоча

(ФОТО) Колку луѓе загинаа во земјотресот во Индонезија?

(ФОТО) Колку луѓе загинаа во земјотресот во Индонезија?