24 Јануари, 2018
0.2893

Како да се подготвите за видео интервју?

Објавено во: Стил 14 Јули, 2017

Ако барате работа во странство и мора да поминете видео интервју, треба соодветно да се подготвите. 

Сајтот Corporette советува што треба да направите. 

Добро е да седнете во просторија каде вратата убаво се затвора или да ја заклучите. 

Барајте позадина која ќе биде неутрална затоа што лицето кое ве интервјуира треба да се фокусира на вас. 

Вежбајте така што ќе се снимите со камера и ќе ги прегледате снимките. Тргнете го она што не сакате вашиот иден работодавец да го види. 

Имајте хартија и пенкало при рака ако нешто треба да запишете, а добро е да го отворите и вашето CV и мотивационо писмо ако ве прашаат за детали. 

Бидете соодветно облечени и подгответе се за прашања кои се очекува да ви бидат поставени на интервју за работа. 

Можеби ќе ве интересира

ВОДИТЕЛКАТА АЛЕКСАНДРА ВЕЛИНОВА Е ЗАШТИТНО ЛИЦЕ НА САЕМОТ ЗА ВЕНЧАВКИ: Љубовта од сопругот ме прави принцеза

ВОДИТЕЛКАТА АЛЕКСАНДРА ВЕЛИНОВА Е ЗАШТИТНО ЛИЦЕ НА САЕМОТ ЗА ВЕНЧАВКИ: Љубовта од сопругот ме прави принцеза

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА РОДЕНДЕНОТ: Интимен концерт во чест на Тоше

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА РОДЕНДЕНОТ: Интимен концерт во чест на Тоше

МЛАДАТА ПЕЈАЧКА САРА ГИГОВА УСПЕШНО КОТИРА НА НАТПРЕВАРОТ „ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ“: Жирито препозна дека сме братучетки со Антониа

МЛАДАТА ПЕЈАЧКА САРА ГИГОВА УСПЕШНО КОТИРА НА НАТПРЕВАРОТ „ПИНК ЅВЕЗДИЧКИ“: Жирито препозна дека сме братучетки со Антониа

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

Како да ги завршите сите обврски за половина време?

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

ОПУШТЕНА СРЕДБА НА НЕКОГАШНОТО ДУО АНДРИЈАНА АЛАЧКИ И ИРЕНА СПАСОВСКА: Не сме скарани како што мислат

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина