24 Октомври, 2017
0.6695
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

КАЛЕНДАР ЗА ШОПИНГ: Кога да купите јакна, парфеми, вино?

Објавено во: Финансии 11 Октомври, 2017

Во јануари е најдобро да купувате јакни и капути.  Во овој месец по Нова година обично има намалување на цените. Ако имате среќа да налетате на последното парче, можете да го купите и за 70% поевтино. 

Парфемите за 30% поевтино можете да ги купите во февруари околу Свети Валентин. 

Љубителите на добро вино најдобро е истото да го купат околу Свети Трифун кога има и голем избор. 

За купување на венчаници март е идеален месец и се смета дека тогаш има попусти. 

Најевтини авио билети можете да купите пред Католички Божиќ, Велики Петок и Нова година. Во мај за 40% можете да најдете поевтина постелнина. 

Во септември можете да купите за 30% поевтин костим за капење и да се подготвите за идното лето. Истото важи и за други реквизити за плажа. 

Можеби ќе ве интересира

Избегнувајте ги овие грешки кога трошите пари

Избегнувајте ги овие грешки кога трошите пари

ТИЕ ЖИВЕАТ ОД ИНСТАГРАМ: Советуваат како и вие да успеете

ТИЕ ЖИВЕАТ ОД ИНСТАГРАМ: Советуваат како и вие да успеете

КАТАР ГИ ТРОШИ ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ: Каков притисок ги чека?

КАТАР ГИ ТРОШИ ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ: Каков притисок ги чека?

БАЛКАНСКА ЗЕМЈА РАЈ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ: Живеат комотно со 958 евра

БАЛКАНСКА ЗЕМЈА РАЈ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ: Живеат комотно со 958 евра

Земја каде само 3.9% од граѓаните се без работа

Земја каде само 3.9% од граѓаните се без работа

МОЌНА ПРИКАЗНА: Kако станав претприемач на 66 години?

МОЌНА ПРИКАЗНА: Kако станав претприемач на 66 години?

НОРМАЛНО ИЛИ НЕ: Биткоинот помина 6000 долари

НОРМАЛНО ИЛИ НЕ: Биткоинот помина 6000 долари

ДАЛИ БИ РАБОТЕЛЕ: Плаќаат по 4.200 евра на ден

ДАЛИ БИ РАБОТЕЛЕ: Плаќаат по 4.200 евра на ден

СКРОМНИОТ МИЛИЈАРДЕР ЏЕК МА: Ова се неговите тајни за успехот

СКРОМНИОТ МИЛИЈАРДЕР ЏЕК МА: Ова се неговите тајни за успехот