18 Февруари, 2018
0.5020
    ALK 7998.4    -0.03%     GRNT 820    0.49%     KMB 3323.14    -0.67%     MKSD 239    19.5%     MPT 29500    0%     MTUR 4199    -0.02%     OHB 5050    0%     OKTA 3700    2.78%     RMDEN16 94.8    0%     RZLV 53    -1.05%     RZUS 134    -0.56%     SBT 2101    -1.82%     STB 940.57    0.06%     STIL 144.97    -0.02%     TEL 300    1.35%     TETE 2170    2.79%     TPLF 1627.92    4.65%

КАЛЕНДАР ЗА ШОПИНГ: Кога да купите јакна, парфеми, вино?

Објавено во: Финансии 11 Октомври, 2017

Во јануари е најдобро да купувате јакни и капути.  Во овој месец по Нова година обично има намалување на цените. Ако имате среќа да налетате на последното парче, можете да го купите и за 70% поевтино. 

Парфемите за 30% поевтино можете да ги купите во февруари околу Свети Валентин. 

Љубителите на добро вино најдобро е истото да го купат околу Свети Трифун кога има и голем избор. 

За купување на венчаници март е идеален месец и се смета дека тогаш има попусти. 

Најевтини авио билети можете да купите пред Католички Божиќ, Велики Петок и Нова година. Во мај за 40% можете да најдете поевтина постелнина. 

Во септември можете да купите за 30% поевтин костим за капење и да се подготвите за идното лето. Истото важи и за други реквизити за плажа. 

Можеби ќе ве интересира

ЕКОНОМСКИ ДВИГАТЕЛИ НА СВЕТОТ И КЛУЧНИ УРБАНИ ЦЕНТРИ: Ова се најбогатите градови во светот

ЕКОНОМСКИ ДВИГАТЕЛИ НА СВЕТОТ И КЛУЧНИ УРБАНИ ЦЕНТРИ: Ова се најбогатите градови во светот

Litecoin направи камбек по сомнителната најава за кеш исплата

Litecoin направи камбек по сомнителната најава за кеш исплата

БАРААТ ПОШТАРИ: Нудат плати од 1000 евра

БАРААТ ПОШТАРИ: Нудат плати од 1000 евра

ИМ ПОДАРУВАЛЕ ПО 560 ЕВРА МЕСЕЧНО: Eве што граѓаните направиле со парите

ИМ ПОДАРУВАЛЕ ПО 560 ЕВРА МЕСЕЧНО: Eве што граѓаните направиле со парите

Пет „мали„ работи на кои многу трошиме

Пет „мали„ работи на кои многу трошиме

ШТЕДЕТЕ: На крајот на месецот ќе ви останат над 5000 денари

ШТЕДЕТЕ: На крајот на месецот ќе ви останат над 5000 денари

ПОРАНО ГЛАДУВАА: Денес се меѓу најуспешните во светот

ПОРАНО ГЛАДУВАА: Денес се меѓу најуспешните во светот

Кои директори од управни одбори се стекнаа со нови акции

Кои директори од управни одбори се стекнаа со нови акции

Лагард од ММФ - Биткоинот ќе мора да го регулираме

Лагард од ММФ - Биткоинот ќе мора да го регулираме