18 Февруари, 2018
0.6961
    ALK 7998.4    -0.03%     GRNT 820    0.49%     KMB 3323.14    -0.67%     MKSD 239    19.5%     MPT 29500    0%     MTUR 4199    -0.02%     OHB 5050    0%     OKTA 3700    2.78%     RMDEN16 94.8    0%     RZLV 53    -1.05%     RZUS 134    -0.56%     SBT 2101    -1.82%     STB 940.57    0.06%     STIL 144.97    -0.02%     TEL 300    1.35%     TETE 2170    2.79%     TPLF 1627.92    4.65%

Клик Плус: За градоначалничката фотеља на Бутел атакуваат четири кандидати

Објавено во: Македонија 12 Октомври, 2017

#ClickPlus, вечерва, 22.30 во живо на ТВ21!
Општина БУТЕЛ!
Дебатираат:
- Велимир Смилевски СДСМ 
- Едмонд Мифтари ДПА
- Насер Цури БЕСА 
- од ВМРО-ДПМНЕ одбија да учествуваат!

За градоначалничката фотеља на Бутел атакуваат четири кандидати. Општина која е поделена на два дела .Урбана - за која жителите велат дека е слабо развиена и рурална каде се бараат основните услови за живот. 
А учество во дебатата може да земете и Вие почитувани гледачи , во вид на коментар на социјалните мрежи на оваа објава. Испратете прашања и дилеми кои ги имате за идниот татко на Општина Бутел. Емисијата почнува во 22 30 часот. Клик Плус на ТВ21


Можеби ќе ве интересира

Според Ахмети наскоро ќе се дознаат резултатите за спорот со името

Според Ахмети наскоро ќе се дознаат резултатите за спорот со името

(ГАЛЕРИЈА) СТРУМИЦА СТАНУВА БАЛКАНСКО РИО: Заев на карневалот без маска

(ГАЛЕРИЈА) СТРУМИЦА СТАНУВА БАЛКАНСКО РИО: Заев на карневалот без маска

Времето во Македонија претежно облачно, со локални повремени врнежи

Времето во Македонија претежно облачно, со локални повремени врнежи

ФАКТОР МАГАЗИН: ДАЛИ БУГАРИЈА ПОСАКУВА СКОПЈЕ И АТИНА ДА СЕ ДОГОВОРАТ ЗА ИМЕТО ВАРДАРСКА МАКЕДОНИЈА ?

ФАКТОР МАГАЗИН: ДАЛИ БУГАРИЈА ПОСАКУВА СКОПЈЕ И АТИНА ДА СЕ ДОГОВОРАТ ЗА ИМЕТО ВАРДАРСКА МАКЕДОНИЈА ?

Прекин во сообраќајот на патот Струга-Ќафасан поради сообраќајка

Прекин во сообраќајот на патот Струга-Ќафасан поради сообраќајка

Пукање со пиштол во скопската населба Бутел

Пукање со пиштол во скопската населба Бутел

Продолжува збркотницата на бендот „Бернајс Пропаганда “ и институциите

Продолжува збркотницата на бендот „Бернајс Пропаганда “ и институциите

Струмичкиот карневал- вековна струмичка традиција

Струмичкиот карневал- вековна струмичка традиција

РЕШЕН СПОР ПА ТОГАШ ВО ЕУ: Јункер праќа децидни пораки за земјите од Западен Балкан

РЕШЕН СПОР ПА ТОГАШ ВО ЕУ: Јункер праќа децидни пораки за земјите од Западен Балкан