20 Февруари, 2018
0.3870
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Колку чини денес вилата на Милошевиќ?

Објавено во: Стил 05 Февруари, 2018

Слободан Милошевиќ се доселил на Толстојева 33 на почетокот на деведесeттите години од минатиот век, а денес објектот вреди богатство. 

Јавноста шпекулира кој би можел да ја купи, а пред неколку години се појавија информации дека заинтересиран е бизнименот Ќазим Османи.

Според српските медиуми тој е подготвен да плати 3 и пол милиони евра.

Во вилата не живее никој од 2003 година, откако вдовицата на поранешниот српски претседател, Мирјана Марковиќ замина за Москва, и таа за продажба ги овластила своите пријатели и агенција.

Иако планирала куќата да ја продаде за 5 милиони евра, со текот на времето таа цена е намалена поради слабиот  интерес. 

Медиумите пред некое време објавија дека кошаркарот Никола Пековиќ ја купил вилата, откако се договорил со Мирјана и нејзиниот син Марко Милошевиќ.

Имотот каде што сега е лоцирана вилата на Милошевиќ пред Втората светска војна му припаѓал на Геца Кон, познат издавач. Тој ова земјиште го купил за своите две сестри. Неговото семејство е стрелано во есента 1941 година, а по завршувањето на војната имотот е национализиран.

Со вселувањето на Милошевиќ вилата е  реновирана и има 326 квадрати.

Можеби ќе ве интересира

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место