21 Февруари, 2018
0.3027
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Колумни

Русија ќе прифати кое било име на Македонија договорено со Грција

Русија ќе прифати кое било име на Македонија договорено со Грција

19 Јануари, 2018

Драги мои синови – вие сте Македонци!

Драги мои синови – вие сте Македонци!

18 Јануари, 2018

За кого, за МАКЕДОНИЈА

За кого, за МАКЕДОНИЈА

18 Јануари, 2018

Спој на примитивен национализам и отсуство на државотворно чувство

Спој на примитивен национализам и отсуство на државотворно чувство

16 Јануари, 2018

Европски фронт против новите американски санкции кон Русија

Европски фронт против новите американски санкции кон Русија

12 Јануари, 2018

Параван комисии и работни тела со веќе видени

Параван комисии и работни тела со веќе видени "реформски идеи"

11 Јануари, 2018

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

05 Јануари, 2018

Додека има овци, ќе има и волна, но до кога тие што стрижат ќе удираат и заушка?!

Додека има овци, ќе има и волна, но до кога тие што стрижат ќе удираат и заушка?!

05 Јануари, 2018

Еден настан, различна правна диоптрија

Еден настан, различна правна диоптрија

02 Јануари, 2018

ВРХОВЕН КОМАНДАНТ НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ НА МАКЕДОНИЈА

ВРХОВЕН КОМАНДАНТ НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ НА МАКЕДОНИЈА

31 Декември, 2017

Македонија 2017 - Пресвртна година која ќе сакаме што побрзо да ја заборавиме

Македонија 2017 - Пресвртна година која ќе сакаме што побрзо да ја заборавиме

31 Декември, 2017

Ќе прерасне ли притворот од мерка во казна?

Ќе прерасне ли притворот од мерка во казна?

28 Декември, 2017

Македонија во слободен пад (дали само) според перцепцијата на корупцијата

Македонија во слободен пад (дали само) според перцепцијата на корупцијата

26 Декември, 2017

Путин се враќа на изворните принципи за Балканот

Путин се враќа на изворните принципи за Балканот

22 Декември, 2017

Хоп-хоп, остави таблет и лап топ

Хоп-хоп, остави таблет и лап топ

22 Декември, 2017

Се плашам дека можеби нема да не биде!?

Се плашам дека можеби нема да не биде!?

20 Декември, 2017

Заев ја гледа 2018 како историска за ЕУ и НАТО, но време е да се врати „дома“

Заев ја гледа 2018 како историска за ЕУ и НАТО, но време е да се врати „дома“

19 Декември, 2017

Ех, таа УБК...време е да пораснеме

Ех, таа УБК...време е да пораснеме

19 Декември, 2017