18 Декември, 2017
0.3146
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Колумни

Мигранти, „азуланти“, арбајтери и гастрбајтери

Мигранти, „азуланти“, арбајтери и гастрбајтери

30 Август, 2017

РАЗВИВАЊЕ НА КОНКУРЕТНО СПОСОБНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ СТОПАНСТВА

РАЗВИВАЊЕ НА КОНКУРЕТНО СПОСОБНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ СТОПАНСТВА

29 Август, 2017

Америка оди во Украина со дипломатија и оружје?

Америка оди во Украина со дипломатија и оружје?

25 Август, 2017

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

23 Август, 2017

Живот пред екран

Живот пред екран

23 Август, 2017

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

22 Август, 2017

Македонија не е Србија!

Македонија не е Србија!

18 Август, 2017

Омразата и злобата во овие времиња - невремиња

Омразата и злобата во овие времиња - невремиња

14 Август, 2017

Санкциите и бизнис логиката на Трамп

Санкциите и бизнис логиката на Трамп

11 Август, 2017

НЕКОНЗИСТЕНТНА  МАКЕДОНСКА  АГРАРНА  ПОЛИТИКА

НЕКОНЗИСТЕНТНА МАКЕДОНСКА АГРАРНА ПОЛИТИКА

08 Август, 2017

Најсреќниот тажен ден

Најсреќниот тажен ден

03 Август, 2017

Можат ли Мицкоски и новиот ИК да го одржат Груевски на чело на ДПМНЕ?

Можат ли Мицкоски и новиот ИК да го одржат Груевски на чело на ДПМНЕ?

01 Август, 2017

Американски предизвик

Американски предизвик

28 Јули, 2017

HISTORIA EST MAGISTRA VITAE

HISTORIA EST MAGISTRA VITAE

26 Јули, 2017

Ред се редат нашиве во Русија

Ред се редат нашиве во Русија

21 Јули, 2017

Охрид со судбина на кохабитација - Што ќе договорат Заев и Бакрачески

Охрид со судбина на кохабитација - Што ќе договорат Заев и Бакрачески

19 Јули, 2017

Политички тиради за збогување

Политички тиради за збогување

15 Јули, 2017

Украина во тесно

Украина во тесно

14 Јули, 2017