17 Јануари, 2017
0.3729
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Колумни

Нема оправдување за падот на добиточниот фонд

Нема оправдување за падот на добиточниот фонд

28 Август, 2016

Сивилото на застојот во Русија

Сивилото на застојот во Русија

26 Август, 2016

Прво послание од Америка: за слободата

Прво послание од Америка: за слободата

23 Август, 2016

Троен сојуз за спас на Сирија!

Троен сојуз за спас на Сирија!

19 Август, 2016

Скопје 2014: Музеј на отворено за нацијата во исчезнување

Скопје 2014: Музеј на отворено за нацијата во исчезнување

16 Август, 2016

СКОПЈЕ 2016: Можевме ли подобро?

СКОПЈЕ 2016: Можевме ли подобро?

13 Август, 2016

„Царот“ и „султанот“ се смирија!

„Царот“ и „султанот“ се смирија!

12 Август, 2016

ЛОИ – 2016 или за морализирањето во политиката како манипулација

ЛОИ – 2016 или за морализирањето во политиката како манипулација

09 Август, 2016

Галиите, фекалиите и барокот…

Галиите, фекалиите и барокот…

08 Август, 2016

Македонија може да учи од Словенија: Кротко јагне од две мајки цица!

Македонија може да учи од Словенија: Кротко јагне од две мајки цица!

05 Август, 2016

Нашите Манифести

Нашите Манифести

02 Август, 2016

Демократијата не е само гласање на избори

Демократијата не е само гласање на избори

27 Јули, 2016

Ердоган на гости кај Путин

Ердоган на гости кај Путин

22 Јули, 2016

Јовановиќ: Зошто тогаш Владата сакаше по секоја цена да се задолжи надвор?

Јовановиќ: Зошто тогаш Владата сакаше по секоја цена да се задолжи надвор?

20 Јули, 2016

Површноста на популизмот

Површноста на популизмот

19 Јули, 2016

Груевски ја губи битката со инвеститорите

Груевски ја губи битката со инвеститорите

18 Јули, 2016

Мистериозни се патиштата пржински!

Мистериозни се патиштата пржински!

17 Јули, 2016

НАТО и Русија – најдобро е да се разговара

НАТО и Русија – најдобро е да се разговара

16 Јули, 2016