17 Јануари, 2017
0.3753
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Колумни

Образовните реформи како пуста желба

Образовните реформи како пуста желба

12 Јули, 2016

Држава зависник од туѓи пари

Држава зависник од туѓи пари

11 Јули, 2016

Русите најавуваат „обоена револуција“ во Македонија

Русите најавуваат „обоена револуција“ во Македонија

08 Јули, 2016

За Влажно Евтин и други конспиратори

За Влажно Евтин и други конспиратори

05 Јули, 2016

ММФ знае на кое дереџе е Македонија и „бега“  да не го види крајот 

ММФ знае на кое дереџе е Македонија и „бега“  да не го види крајот 

04 Јули, 2016

На Русија и се редат коцките

На Русија и се редат коцките

01 Јули, 2016

Наумов: Миноски решил да биде „камиказа“ и да ја разнесе македонската економија

Наумов: Миноски решил да биде „камиказа“ и да ја разнесе македонската економија

28 Јуни, 2016

Виртуелен активизам

Виртуелен активизам

28 Јуни, 2016

Неинформиран премиер

Неинформиран премиер

28 Јуни, 2016

Македонија не е Британија

Македонија не е Британија

27 Јуни, 2016

Азија се обединува

Азија се обединува

24 Јуни, 2016

Замина и Ставревски – без секој се може!?

Замина и Ставревски – без секој се може!?

21 Јуни, 2016

„Успесите“ што го разболеа Ставрески

„Успесите“ што го разболеа Ставрески

20 Јуни, 2016

Санкции или нафта? Главниот проблем на „Големата мечка“!

Санкции или нафта? Главниот проблем на „Големата мечка“!

17 Јуни, 2016

Турскиот „султан“ прати писмо до рускиот „цар“

Турскиот „султан“ прати писмо до рускиот „цар“

16 Јуни, 2016

Моќта на Шарената револуција

Моќта на Шарената револуција

14 Јуни, 2016

Економијата, со Груевски и без него

Економијата, со Груевски и без него

13 Јуни, 2016

Санкциите за Русија и „итрината“ на Москва!

Санкциите за Русија и „итрината“ на Москва!

10 Јуни, 2016