17 Јануари, 2017
0.3776
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Колумни

Грујо и гатачката: психологија и алхемија

Грујо и гатачката: психологија и алхемија

07 Јуни, 2016

Затишје пред бура во економијата

Затишје пред бура во економијата

06 Јуни, 2016

Жена-камен во чевлите на украинската политика

Жена-камен во чевлите на украинската политика

03 Јуни, 2016

СК/14 – лудачки проект за насилна европеизација?

СК/14 – лудачки проект за насилна европеизација?

31 Мај, 2016

Што повеќе сè прeговара, помали се шансите за решение

Што повеќе сè прeговара, помали се шансите за решение

30 Мај, 2016

И јас сум секташка!

И јас сум секташка!

26 Мај, 2016

Пеплосан правен поредок

Пеплосан правен поредок

24 Мај, 2016

Чекор назад за два чекори напред!?

Чекор назад за два чекори напред!?

23 Мај, 2016

Театар на насилство и трагедија: колку чини душата на уметникот?

Театар на насилство и трагедија: колку чини душата на уметникот?

23 Мај, 2016

Кој се плаши од моќта на руската економија?

Кој се плаши од моќта на руската економија?

20 Мај, 2016

Dictum factum

Dictum factum

17 Мај, 2016

Последна партија покер на лидерот, може ли да се извлече со блеф?

Последна партија покер на лидерот, може ли да се извлече со блеф?

16 Мај, 2016

Русија сака хартија, а не усни ветувања

Русија сака хартија, а не усни ветувања

13 Мај, 2016

Изворите на тоталитаризмот

Изворите на тоталитаризмот

10 Мај, 2016

Зошто Гувернерот забрза со презентирање на црното сценарио?

Зошто Гувернерот забрза со презентирање на црното сценарио?

09 Мај, 2016

Музика во полза на политиката!

Музика во полза на политиката!

07 Мај, 2016

Село гори, баба се чешла

Село гори, баба се чешла

03 Мај, 2016

Промашена идеја за одбрана на курсот на денарот

Промашена идеја за одбрана на курсот на денарот

02 Мај, 2016