24 Февруари, 2018
0.4419
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

КРИМ ОАЗА НА ТУРИЗМОТ: Еве со што привлекува гости

Објавено во: Стил 20 Март, 2017

Коцкарската зона која ќе се направи на Крим ќе привлече многу гости, изјави премиерот на регионалната влада на Крим, Сергеј Аксјонов. 

Тој вели дека зоната ќе биде претежно за странци. Од Крим на странските инвеститори ќе им понудат стратегија за да се избегнат санкции. 

За изградба на коцкарска зона во јули 2014 година потпиша и рускиот претседател, Владимир Путин. 

Оваа зона треба да се формира до 2019 година. 

Една руска компанија е подготвена да вложи 138 милиони долари за изградба на зона. 

Можеби ќе ве интересира

РЕЗЕРВИРАТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ: На овие работи мора да внимавате

РЕЗЕРВИРАТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ: На овие работи мора да внимавате

ДОБРО ЗАРАБОТИЛ: Го купил за 17, а го продаде за 653.740 евра

ДОБРО ЗАРАБОТИЛ: Го купил за 17, а го продаде за 653.740 евра

ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ: Денес е најважниот роденден во мојот живот

ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ: Денес е најважниот роденден во мојот живот

САЊА ДОЛЕЖАЛ ОД „НОВИ ФОСИЛИ“ НА ГОСТИ ВО СКОПЈЕ: Нема пак да се мажам

САЊА ДОЛЕЖАЛ ОД „НОВИ ФОСИЛИ“ НА ГОСТИ ВО СКОПЈЕ: Нема пак да се мажам

Лејла Рамковска: Од секоја ситуација можеш да излезеш како победник

Лејла Рамковска: Од секоја ситуација можеш да излезеш како победник

„РАЈОТ НА ЗЕМЈАТА“ бара работници

„РАЈОТ НА ЗЕМЈАТА“ бара работници

EKСКЛУЗИВНО: Aделина Тахири ќе биде мајка

EKСКЛУЗИВНО: Aделина Тахири ќе биде мајка

МОРА ДА ПРОБАТЕ: Пиво со вкус на солзавец

МОРА ДА ПРОБАТЕ: Пиво со вкус на солзавец

Кои се највалканите места во вашата кујна?

Кои се највалканите места во вашата кујна?