21 Февруари, 2018
0.6651
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Кроација осигурување/неживот им подели Новогодишни подароци на децата од одделението за Хематологија и Онкологија на Универзитетската клиника за детски болести

Објавено во: Мои пари 28 Декември, 2016

„Во рамките на нашите уверувања да придонесуваме кон заедницата во која работиме, веруваме дека е важно да промовираме вредности на добра компанија. Заеднички, да направиме една подобра, похумана и посилна заедница. За таа цел, сите маркетинг активности и севкупното работење на компанијата се во насока на постојано подобрување на процесите, производите, услугите, вниманието кон вработените, активностите на нашите вработени за подигнување на свеста за здрав живот, хуманитарни активности како и ред број активности насочени кон секој еден од вас.

Периодот пред новогодишните празници го искористивме да ја споделиме нашата среќа со оние кои не беа во можност да ги поминат празниците во својот дом, во здравје и благодет“, велат од Кроација осигурување/неживот. 

Од оваа компанија на 26-ти декември 2016 во 13:00 часот на одделението за Хематологија и Онкологија на Универзитетската клиника за детски болести во рамките на Државната болница, беше организиран настан – новогодишна куклена детска претстава со делење на новогодишни подароци за децата коишто лежат на овие одделенија. 

Едночасовната куклена претстава на интерактивен начин ги анимираше сите деца на нивно и наше големо задоволство доловувајќи ја магијата на новогодишната атмосфера. Вработените од Кроација осигурување/неживот, за сите овие дечиња донираа разни подароци, кои беа дел од нивните новогодишни писма пратени до Дедо Мраз. 

На сите мали и големи херои и нивните семејства, им посакуваaт среќна нова година и божиќни празници.

Можеби ќе ве интересира

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето